ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » مطالب ویژه » آموزش ریپورت در تلگرام

اطلاعیه سایت

آموزش ریپورت در تلگرام

آموزش ریپورت در تلگرام

آموزش ریپورت در تلگرام

آموزش ریپورت در تلگرام

روش جدید خروج از ریپورت اسپم تلگرام با ربات spambot

نرم افزار تلگرام با تمام قابلیت ها و همه ی جذابیتی که دارد، گاهی همچون یک ناظم مدرسه، شما را از انجام کارهای لذت بخش مثل فرستادن پیام به افراد ناشناس منع می کند. در این هنگام تلگرام سخت گیر، از شما می خواهد که تنها به آن دسته از دوستانتان که هر دو شماره ی یکدیگر را در گوشی خود ذخیره دارید پیام بفرستید. این مطلب در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ بروزرسانی شده و روش ارائه شده توسط تیم موبایل کمک کاملاً تست شده و کاربردی می باشد. برای حل این مشکل با موبایل کمک همراه باشید…

آموزش ریپورت در تلگرام

ابتدا و قبل از هر چیز با توجه به نظرات برخی از کاربران گرامی که در پایین مطلب مشاهده خواهید نمود، از شما دوست گرامی خواهشمندیم مطلب را تا انتها و با دقت مطالعه نمایید و به این نکته توجه داشته باشید که این روش، تنها یک “راه حل” برای رفع مشکل اسپم میباشد.
تلگرام یک برنامه غیر ایرانی است و موبایل کمک هیچگونه مسئولیت یا دسترسی سیستمی در مورد اسپم کردن یا رفع اسپم کاربران برنامه تلگرام ندارد. 

و اما بعد…
از زمان ظهور شبکه های اجتماعی و ایجاد توانایی برقراری ارتباط با همنوع، حتی دورترین افراد با کمترین هزینه و بیشترین امکانات، آشنایی با افراد غریبه به یکی از سرگرمی های نوع بشر تبدیل شده است. شاید شما هم زمانی خودتان به فردی ناشناس، پیامی برای برقراری یک ارتباط دوستانه جدید ارسال، و این هیجان را تجربه کرده باشید. شرکت تلگرام هم این امکان را در اختیار کاربران خود گذاشته تا بتوانند به افرادی که ناشناس هستند پیام بفرستند. البته “ناشناس” نه لزوماً به معنای “غریبه”، بلکه از نظر تلگرام ناشناس. 
مطلب مرتبط: برنامه هک تلگرام، واقعیت یا دروغ!
از نظر شرکت تلگرام، “ناشناس” یعنی شخصی که شماره تلفن همراه شما را در گوشی خود ذخیره ندارد. شما در نرم افزار تلگرام می توانید حتی به این افراد هم پیام بفرستید. هنگامی که شما اینکار را انجام می دهید پیام شما به همراه دو گزینه ی Add Contact و Report Spam و یا در نسخه های تلگرام دسکتاپ یا همان نسخه PC با گزینه های Report Spam و Hide به طرف مقابل نمایش داده می شود. که مخاطب می تواند بسته به تصمیمی که در آن لحظه می گیرد پیام شما را اسپم Spam گزارش کند یا نکند.

آموزش ریپورت در تلگرام

کافیست این عمل گزارش شدن شما به عنوان Spam یا همان هرزنامه از جانب چند فرد مختلف صورت بگیرد، آنگاه تلگرام حساب کاربری شما را به عنوان یک استفاده کننده غیر معمول در سرورهای خود ثبت می کند و در صورت تکرار این عمل برای شما پیغامی به این مضمون ارسال می کند:
Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment
“متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال کنید.

آموزش ریپورت در تلگرام

شما از آن پس تنها می توانید به افرادی که شماره ی شما را در گوشی خود ذخیره دارند پیام بفرستید. البته لازم به ذکر است که این محدودیت برای کسانی که رفتار سوء از خود نشان می دهند و یا از تلگرام به عنوان وسیله ای برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنند و برای آسایش دیگر کاربران در نظر گرفته شده است. تلگرام همچنین برای شماره هایی که یک پیغام را به بیش از ۲۰ نفر ارسال کنند محدودیت قایل شده و این هم حالت دیگری از رفتار سوء و تبلیغ محسوب می گردد.
مطلب مرتبط: آموزش جلوگیری از هک تلگرام – Telegram Hack
اما راه چاره چیست؟ چگونه تلگرام را از حالت ریپورت اسپم خارج کنیم؟
در ابتدای راه اندازی این گزینه و این سرویس، شرکت تلگرام با در نظر گرفتن یک ایمیل به آدرس spam@telegram.org از کسانی که گمان می کردند به اشتباه حسابشان اسپم شده می خواست تا با موضوع Spam یک ایمیل حاوی شماره تلگرام اسپم شده به آن ارسال کنند تا بعد از بررسی، شماره  درخواست کننده را از لیست سیاه ریپورت اسپم شدگان خارج کند. اما گویی اخیراً حجم این ایمیل ها چنان زیاد گشته که شرکت تلگرام دیگر تمایلی به پاسخگویی به این ایمیل ها ندارد. نمونه ایمیلی که میتوانید ارسال کنید در انتهای متن قرار داده شده.

روش جدیدخبری خوشحال کننده برای کاربران ریپورت اسپم شده تلگرام [تاریخ ۹۵/۰۱/۲۴]

تلگرام در تازه ترین بروزرسانی خود ربات  spambot@ (اسپم بوت) را برای رفع مشکل ریپورت اسپم کاربران راه اندازی کرده است و شما دیگر نیازی نیست برای حل مشکل خود به تلگرام ایمیل خارج شدن از حالت ریپورت اسپم ارسال کنید.

آموزش ریپورت در تلگرام

پس از انتخاب گزینه start  از منوی باز شده گزینه”!this is a mistake ” را انتخاب کنید.

آموزش ریپورت در تلگرام

سپس گزینه ” yes”  را انتخاب کنید.

رفع اسپم تلگرام بوسیله ربات spambot

در صفحه جدید با انتخاب گزینه “!No i’ll never do any of this” تایید کنید که هیچ فعالیتی که باعث اذیت دیگران شود، انجام نخواهید داد.

رفع اسپم تلگرام بوسیله ربات spambot

در پایان متن کوتاه زیر به زبان انگلیسی را برای مدیران تلگرام ارسال کنید.

Dear Telegram Support,
My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter.
Kindly help to fix the issue and remove the spam report.
Best Regards.
رفع اسپم تلگرام بوسیله ربات spambot

ربات spambot@ دقیقا اعلام خواهد کرد به چه علتی اسپم شده اید و اگر محدودیت شما دائمی نباشد تاریخ رفع محدودیت اعلام خواهد شد.

رفع اسپم تلگرام بوسیله ربات spambot

روش قدیمی:

ابتدا شما می بایست از ۴۰ تا ۵۰ نفر از کسانی که مطمئن هستید شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارند و شما هم متقابلاً شماره آن افراد را در گوشی خود ندارید، درخواست کنید که حداقل ۱۰ پیام یا استیکر برایتان ارسال کنند. شاید با خود بگویید اصل مشکل همینجاست که من نمی توانم به این افراد پیغام بفرستم. بله کاملاً حق با شماست ولی حتماً شما در تلگرام در گروه هایی فعالیت دارید که ممکن است برخی از اعضای گروه شماره شما را نداشته باشند و شما هم شماره این دوستان را نداشته باشید. شما می توانید با ارسال یک پیام در گروه تلگرامی حاوی این درخواست، از اعضاء گروه بخواهید که شما را یاری کنند. و یا می توانید از دوستان تلگرامیتان بخواهید که از دوستانشان که شماره شما را ندارند و شما هم شماره آنها را ندارید، بخواهند که برایتان حداقل ۱۰ پیام یا استیکر بفرستند. (دقت کنید که هرچه تعداد افرادناشناسی که برایتان پیام میفرستند بیشتر باشد ربات تلگرام زودتر شما را از حالت اسپم Spam خارج خواهد کرد).

و باز هم به این نکته بسیار مهم توجه کنید که این پیامها نباید بصورت یکجا و در یک روز برایتان ارسال شود. به زبان ساده و به عنوان مثال، ۱۵ نفر امروز، ۱۰ نفر فردا، ۲۰ نفر روز بعد وبه همین ترتیب در طول ۴ یا ۵ روز باید این پیامها برایتان ارسال شود.

بعد از کامل شدن این مرحله و ارسال این پیام ها نوبت شماست که کار اصلی را انجام دهید. کار اصلی که شما باید در این مرحله انجام دهید، صبر است. شما می بایست به مدت ۴ تا ۷ روز به هیچ عنوان این پیام هایی که برایتان فرستاده شده را باز نکنید. باز هم تاکید می کنم، به هیچ عنوان پیام هایی که بخاطر خارج شدن از حالت اسپم Spam دریافت کرده اید را نباید باز کنید و ببینید.

در طول این مدت ۴ تا ۷ روزه شما می توانید به فعالیت عادی خود در گروه ها و گفتگو با کسانی که قبلا با آنها در ارتباط بودید ادامه دهید ولی این را هم مد نظر داشته باشید که در همین مدت، نباید به شخص یا اشخاصی که شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارند هیچ پیغامی بفرستید.

در نهایت اکانت تلگرام شما بعد از گذشت این مدت از حالت ریپورت اسپم Report Spam خارج خواهد شد.
نمونه ایمیل ارسالی:

نامه ریپورت اسپم تلگرام

ارسال گزارش (Report) یک صفحه در تلگرام

 ارسال گزارش (Report) یک صفحه در تلگرام

ریپورت کردن به معنی گزارش دادن یک پروفایل یا صفحه است و این در صورتی است که شما در صفحه یا پروفایل مورد نظر مواردی نظیر : اسپم ، حمله و تخریب یک شخصیت یا گروه ، رفتارهای خشونت انگیز یا وجود اطلاعات بی ارتباط با نام و موضوع صفحه را مشاهده نمایید. اما گاهی اوقات پیش آمده است که یک اکانت بی دلیل ریپورت شده باشد و ما برای کسانی که اکانت آن ها بی دلیل ریپورت شده است و یا این که بنا به دلایلی نامعلوم از سوی چند نفر اکانتشان ریپورت شده و آن شخص نمیتواند از اکانت خود به طور کامل استفاده نماید، این آموزش را تهیه کرده ایم.

زمانی که ریپورت ها به مقدار معینی برسد در تلگرام ، شخصی که ریپورت شود نمیتواند وارد صفحه ی چت شخصی کسانی که شماره ی موبایل آن ها را ندارد بشود.

برای مثال یک اکانتی که ریپورت شده باشد و آن در سرور تلگرام ثبت شده باشید دیگر آن اکانت نمیتواند با کسانی که در یک گروه تلگرام هم گروه میباشد در صورت نیاز وارد صفحه ی شخصی کاربران آن گروه که شماره تلفن آنها بشود و با آنها گفتگو نماید.

ما قصد داریم در این آموزش روشی را به شما ارایه دهیم که با استفاده از آن بتوانید ظرف مدت ۲۴ ساعت اکانت خود را از حالت ریپورت در تلگرام خارج نمایید.

در ابتدا شما نیازمند یک نفر دیگر و در اصل یک اکانت دیگر در تلگرام میباشید.

فقط توجه داشته باشید که آن یکی اکانت نباید ریپورت شده باشد.

۱.در مرحله ی اول شما باید اسم اکانت خود را با اسم آن یکی اکانت جا به جا نمایید.

۲.پس از تعویض کردن نام ها باید شما عکس پروفایل خود را با عکس پروفایل اکانتی که اسمتان را با آن جا به جا کرده اید عوض نمایید.

بدین صورت که شما عکس پروفایل خود را برای آن یکی اکانت میفرستید و صاحب آن یکی اکانت هم عکس پروفایل خود را برای شما میفرستد و سپس عکس ها را در اکانت ها بارگذاری مینمایید.

۳.زمانی که هم عکس و هم نام دو اکانت را با هم عوض نمودید ، حالا نوبت به عوض کردن آیدی های اکانت ها میباشد و آیدی هر اکانت همانند نام اکانت ها باید با هم جا به جا شوند.

۴.هنگامی که آیدی ها هم با هم جا به کردید نوبت به مرحله ی آخر میرسد و در این مرحله شما باید وارد یک گروه شوید و هر ۵ دقیقه یک یا دوخط تایپ و ارسال نمایید.

پس از این که چند متن ارسال کردید دیگر نباید تا ۲۴ ساعت آینده فعالیتی در گروه و … خاصی داشته باشید.

پس از گذشت ۲۴ ساعت یعنی یک روز کامل اکانت شما از ریپورت خارج میشود و حالا شما میتوانید اسم ، عکس و آیدی خود را مجددا به حالت قبل خود بازگردانید.

رفع ریپورت تلگرام

شما در نرم‌افزار تلگرام می‌توانید به افرادی که شماره تلفن همراه شما را در گوشی خود ذخیره ندارند هم پیام بفرستید. هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید، پیام شما به همراه دو گزینه Add Contact و Report Spam و یا در نسخه PC با گزینه‌های Report Spam و Hide به طرف مقابل نمایش داده می‌شود که مخاطب می‌تواند بسته به تصمیمی که در آن لحظه می‌گیرد، پیام شما را اسپم گزارش کند.

کافیست این عمل گزارش شدن شما به عنوان Spam از جانب چند فرد مختلف صورت بگیرد، آنگاه تلگرام حساب کاربری شما را به عنوان یک استفاده‌ کننده غیرمعمول در سرورهای خود ثبت می‌کند.

در ابتدای راه‌اندازی این گزینه و این سرویس، شرکت تلگرام با در نظر گرفتن یک ایمیل به آدرس spam@telegram.org از کسانی که گمان می‌کردند به اشتباه حسابشان اسپم شده می‌خواست تا با موضوع Spam یک ایمیل حاوی شماره تلگرام اسپم شده به آن ارسال کنند تا بعد از بررسی، شماره درخواست‌کننده را از لیست سیاه ریپورت اسپم شدگان خارج کند. اما گویی اخیرا حجم این ایمیل‌ها چنان زیاد شده که شرکت تلگرام دیگر تمایلی به پاسخگویی به این ایمیل‌ها ندارد.

برای رفع ریپورت تلگرام لازم است ابتدا ایمیل حاوی درخواست خروج از حالت اسپم را برای تلگرام فرستاده باشید.

سپس شما می‌بایست از ۱۰ تا ۱۵ نفر از کسانی که مطمئن هستید شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارند و شما هم متقابلا شماره آن افراد را در گوشی خود ندارید، درخواست کنید که حداقل ۱۰ پیام یا استیکر برایتان ارسال کنند. شاید با خود بگویید اصل مشکل همین‌جاست که من نمی‌توانم به این افراد پیغام بفرستم. بله کاملا حق با شماست ولی حتما در گروه‌هایی فعالیت دارید که ممکن است برخی از اعضای گروه شماره شما را نداشته باشند و شما هم شماره این دوستان را نداشته باشید. شما می‌توانید با ارسال یک پیام در گروه، از اعضا بخواهید که یاری‌تان کنند و یا می‌توانید از دوستانتان بخواهید که از دوستانشان که شماره شما را ندارند و شما هم شماره آن‌ها را ندارید، بخواهند که برایتان حداقل ۱۰ پیام یا استیکر بفرستند.

بعد از کامل شدن این مرحله و ارسال این پیام‌ها نوبت شماست که کار اصلی را انجام دهید. کار اصلی که شما باید در این مرحله انجام دهید، صبر است. می‌بایست به مدت ۴ تا ۷ روز به هیچ عنوان این پیام‌هایی که برایتان فرستاده شده را باز نکنید. باز هم تاکید می‌کنیم، به هیچ عنوان پیام‌هایی که به خاطر خارج شدن از حالت اسپم Spam دریافت کرده‌اید را نباید باز کنید و ببینید.

در طول این مدت ۴ تا ۷ روزه شما می‌توانید به فعالیت عادی خود در گروه‌ها و گفتگو با کسانی که قبلا با آن‌ها در ارتباط بودید ادامه دهید ولی این را هم مد نظر داشته باشید که در همین مدت، نباید به شخص یا اشخاصی که شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارند هیچ پیغامی بفرستید.

در نهایت اکانت شما بعد از گذشت این مدت از حالت ریپورت اسپم (Report Spam) خارج خواهد شد.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر

در میان کاربران مسنجرتلگرام هستند افرادی که تجربه ی کمتری درمورد طرز استفاده ی این نرم افزار دارند و هنگام کار با تلگرام با سوالاتی مواجه میشدند که دسترسی به پاسخ آنها برایشان مقدور نبود. همچنین برخی از همراهان گرامی سوالات خود را در زمینه ی “تلگرام اندروید ” در قسمت نظرات ثبت میکردند که با دسته بندی و مطالعه ی آنها تصمیم به ارائه ی این پست گرفتیم که بتوانیم در آن به یک سری از رایج ترین سوالات تلگرام اندروید پاسخ دهیم. اگر شماهم سوال خاصی در این زمینه دارید در قسمت نظرات مطرح نمایید تا در ادامه ی همین پست پاسخ آن را اضافه نماییم.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر

::.روش فوروارد پیام در تلگرام:

برای فورواردکردن متن یا پیام مورد نظر آن را با کمی مکث لمس کنید تا از بالای صفحه علامت فلش ظاهر شود و سپس روی صفحه ی چت موردنظر که پیام باید آنجا ارسال شود ضربه بزنید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::.روش فوروارد سریع پیام داخل کانالها :

در نسخه های جدید تلگرام میتوانید پیامهای درون کانال ها را با فشردن علامت فلش که در کنار هرپیام وجود دارد ، فوروارد کنید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::.روش کپی کردن پیام در تلگرام:

برای کپی متن یا پیام مورد نظر آن را با کمی مکث نگه لمس کنید تا از بالای صفحه علامت  ظاهر شود و سپس صفحه ی چت موردنظر که پیام باید آنجا کپیشود را بازکنید و در کادر متن در پایین صفحه کمی مکث کنید تا گزینه ی Paste نمایان شود و با زدن روی آن پیام را ارسال کنید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::.روش پاک کردن پیام ارسالی در گروه :

برای حذف پیام ارسال شده از گروه لازم است با کمی مکث آن پیام را انتخاب کنید و با ظاهر شدن منوی بالای صفحه روی سطل زباله ضربه بزنید. با اینکار هرچند ممکن است برخی از اعضا پیام شما را خوانده باشند اما بعد از حذف آن افرادی که بعدا آنلاین میشوند پیام شما را نخواند دید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::. روش تعیین سایز فونت تلگرام :

> اگر تمایل دارید که سایز نوشته های تلگرامتان را افزایش یا کاهش دهید لازم است ابتدا وارد ستینگ برنامه شده و قسمت تعیین شده را انتخاب نمایید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر

> سپس سایز مد نظر خود را تعیین نمایید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::.روش ریپورت کردن مخاطبین:

>> اگر شخصی که به شما پیام داد جزو مخاطبین شما نبود میتوانید به راحتی از بالای صفحه روی گزینه ی Report spam ضربه بزنید تا شخص موردنظر به عنوان اسپم شناخته شود، البته برای اینکه وی جزو ریپورت شوندگان تلگرام حساب شود لازم است تعداد بیشتری از افراد او را ریپورت کنند.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::.روش ساخت  چت مخفی:

>> وارد صفحه ی چت با شخص مورد نظر شوید و از بالا روی نام وی ضربه بزنید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر

>> در صفخه ی باز شده روی گزینه ی سکرت چت ضربه بزنید تا وارد صفحه ی چت مخفی با وی شوید.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::. از کجا بفهمیم چند نفرپیام ما را در کانال دیده اند:

برای دانستن تعداد دفعات مشاهده ی پست در کانالهای تلگرام لازم در زیر هر پست به قسمت مشخص شده رجوع کنیم.

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر


::. تفاوت Log Out  و Delete Account :

> Log Out به معنای خروج از برنامه به صورت موقت است که با اینکار تمام اطلاعات حساب شما دست نخورده باقی میماند و حتی پیامهایی که برای شما ارسال میشود جمع آوری میشود تا زمانی که مجددا با همان شماره به برنامه برگردید و همچنین وضعیت شما برای مخاطبینتان به صورت Last seen a time ago نمایش داده میشود .

بررسی تمامی سوالات رایج در تلگرام اندروید + تصاویر

>> اما درصورتیکه شما Delete Account انجام دهید تمام اطلاعات حسابتان حذف شده و دیگر کسی نمیتواند به آن شماره در تلگرام پیام دهد، و وضعیت شما برای سایر کاربران به صورت دیلیت اکانت نمایش داده میشود و برای دسترسی به تلگرام باید دوباره اکانت بسازید.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز