قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » اخبار » سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال ۱۳۹۶

اطلاعیه سایت

سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال ۱۳۹۶

سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال ۱۳۹۶

سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال ۱۳۹۶

قانون جدید معافیت مالیاتی و تغییر قیمت بنزین ۹۶

بر اساس لایحه بودجه سال آینده سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که دولت به مجلس پیشنهاد کرده است. سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده ۱۸ میلیون تومان در سال تعیین شده است که این میزان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه است.

در بند الف تبصره شش لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ آمده است:سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم مصوب سوم اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۸ میلیون تومان در سال تعیین می شود.

سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال 1396

حقوق بگیران زیر ۱.۵ میلیون تومان از مالیات معاف شدند

گفتنی است حقوق های بیش از ۱.۵ میلیون تومان تا سقف هفت برابر، از مابه التفاوت سقف تا همین رقم، باید ۱۰ درصد مالیات پرداخت کرده و نرخ مالیات حقوق های بیش از ۷ برابر هم ۲۰ درصد خواهد بود.

 

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده

 

بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۶، احتمال افزایش پنج درصدی نرخ بنزین و سایر فرآورده های نفتی در سال آینده وجود دارد.

در بند (د) تبصره یک لایحه بودجه آمده است که وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه ها و زیرساختهای تأمین، ذخیره سازی و توزیع فرآورده اقدام کند و منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج درصد به قیمت هر لیتر فرآوردهای نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین و پس از واریز به خزانه داری کل کشور تا سقف ۱۵ هزار ریال به مصرف برساند. این منابع جزو درآمد شرکت محسوب نمی شود و مشمول مالیات بر نرخ صفر است.

سقف معافیت مالیاتی حقوق و اعلام قیمت بنزین در سال 1396

تغییر قیمت بنزین در سال جدید

مهدی امید معینی – مشاور موسسه مطالعات بین المللی انرژی – در این مورد گفت:احتمال افزایش قیمت بنزین و سایر فرآورده های نفتی در بند مذکور در سال آینده وجود دارد مگر اینکه اعلام شود نیازی به نوسازی در بخش های مربوطه وجود ندارد.

به گفته وی، پنج درصد رقم بزرگی نیست که در طول سال به قیمت فرآورده ها اضافه شود و ممکن است این افزایش قیمت به صورت یکجا صورت گیرد. برای مثال اگر بنزین لیتری هزار تومان باشد شش درصد آن ۵۰ تومان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بند مذکور در لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ نیز وجود داشته و تفاوتی نکرده است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز