امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵
خانه » اخبار » متن سخنرانی امروز ۱۶ آذر ۹۵ روحانی در دانشگاه تهران+عکس

اطلاعیه سایت

متن سخنرانی امروز ۱۶ آذر ۹۵ روحانی در دانشگاه تهران+عکس

متن سخنرانی امروز ۱۶ آذر ۹۵ روحانی در دانشگاه تهران+عکس

متن سخنرانی امروز ۱۶ آذر ۹۵ روحانی در دانشگاه تهران+عکس

متن سخنرانی امروز 16 آذر 95 روحانی در دانشگاه تهران+عکس

سخنرانی دکتر روحانی در روز دانشجو

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد با گرامیداشت یاد شهدای دانشجو، اظهار کرد:حرکت عظیم ضداستکباری و استبدادی در همین دانشگاه توسط عزیزانمان شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا آغاز شد، آنها پرچم مقاومت را بالا نگه داشتند و این پرچم متعلق به همه دانشجویان در ادوار گذشته و امروز است.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور که به مناسبت مراسم ۱۶ آذر(روز دانشجو) به دانشگاه تهران رفته، در جمع دانشجویان این دانشگاه، گفت:بسیار خوشحالم که برای چهارمین بار خداوند به من توفیق داد تا در روز ۱۶ آذر روز دانشجو روز دانشگاه، روز حرکت عظیم ضد استبدادی و ضد استعماری که از همین دانشگاه توسط عزیزترین دانشجویان شریعت رضوی، قندچی، بزرگنیا، توانست پرچم ایستادگی و مقاومت را در دانشگاه تهران به احتزاز آورد که البته این پرچم تعلق به همه جوانان و دانشجویان و عزیزانی داشت و دارد که حاضرند خود را فدای کشور، فدای استقلال و فدای آزادی بنمایند.

وی ادامه داد:درود و سلام بر آن پیر روشن ضمیر و هادی ما امام عزیز و بزرگوار ما درود و سلام بر مرحوم آیت الله طالقانی، مظهری، شریعتی، مفتح و همه آنهایی که همین دانشگاه ها به جبهه مبارزه در برابر متجاوزین شتافتند شهید همت ها، باکری ها، زین الدین ها، ستاری ها، بابایی ها و همه آنهایی که از دانشگاه و دانشگاه تهران در جبهه های مبارزه ایستادگی و مقاومت کردند.

رئیس جمهور تصریح کرد:درود و سلام من بر همه دانشگاهیان و دانشجویان و اساتیدی که در این سه و سال نیم از دولت تدبیر و امید حمایت کردند. از همه ملت بزرگ ایران از مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، و همه مردم آنچه دستاورد ما بوده جایی بوده که همه با هم بودیم و دست به دست هم دادیم. اجماع همواره کارساز بود و گره ها را از پیش روی ما باز کرد.

متن سخنرانی امروز 16 آذر 95 روحانی در دانشگاه تهران+عکس

دکتر روحانی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران

روحانی ادامه داد:زیبایی دانشگاه به زبان باز و گویا و زبان نقاد است. ما هم یک روزی مثل شما دانشجوی همین دانشگاه بودیم و آن روزهایی که معمولا حرکت انقلابی از دانشکده فنی دانشگاه تهران شروع می شد در مرحله بعد دانشکده حقوق بود ما صف دوم بودیم و بعد بقیه دانشکده ها این مسیر را ادامه می دادند آن روزی که سراسر دانشگاه تهران تبدیل می شد به شعار علیه استبداد و استعمار چقدر زیبا و با عظمت بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیشران و پیشتاز بوده و همانند حوزه های علمیه و فیضیه دانشگاه حق بزرگی به گردن ما دارند، تصریح کرد:انقلاب عظیم و بزرگ ما به سادگی به دست نیامده است. هیچ کس را به یاد ندارم و اگر کسی هم هست من نمی شناسم هیچ انقلابی بزرگی که از سال ۴۱ در کنار هم و پشت سر امام ایستادند و مبارزه کردند انقلاب را استقرار بخشیدند در برابر تجاوز بیگانگان ایستادگی کردند در برابر تحریم مقاومت کردند، من انقلابی پشیمان را نمی شناسم.

به گفته رئیس جمهور انقلاب اسلامی فخر ما است. افتخار ما هست، همانطور که به ایران عزیز و سربلندمان افتخار می کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد:می خواهم از این نکته بحثم را آغاز کنم و به برخی از مسائلی که در اینجا شما دانشجویان عزیز بیان فرمودید اشاره ای داشته باشم. هیچ ضرورتی در عصر حاضر و مقطع فعلی برای ما مهمتر از امید در میان مردم و اعتماد نیست. شما بدانید اگر امید به آینده از بین رفت ما دیگر سرمایه ای نخواهیم داشت. هرچه کشور ما خوب باشد هرچه موفقیت بدست آورده باشیم تا نقطه مطلوب فاصله داریم. ما از یک فرهنگ استبدادی استعماری گذر کردیم می خواهیم به یک فرهنگ محمدی و علوی برسیم.

روحانی بر همین اساس خاطرنشان کرد:بخش بزرگی از مسیر راه را پیمودیم، بخشی هم باقی مانده است، اینکه رهبر معظم انقلاب تأکید می کنند بر انقلابی ماندن و انقلابی بودن؛ معنی آن این است که کار تمام نشده و اگر کار تمام شده بود برای چه انقلابی باشیم ما به هدف و مقصود رسیدم.

«انقلاب یعنی تحول بزرگ در جامعه برای آرمان های بزرگ و بلند یک ملت عزتخواه و عدالتجو و انقلاب برای این بوده است و آیا ما به همه اهداف انقلاب رسیدم؟ نرسیدیم اما به خیلی چیزها و اهداف انقلاب دست یافتیم. ما همین که شما در دانشگاه تهران می آیید هرچه که نظر شماست پشت این بلندگو می گویید، این آثار انقلاب اسلامی است، کِی این آزادی بود، کی این آزادی بود که یک دانشجو بیاید در برابر رئیس اجرایی کشور آنچه را که می فهمد مصلحت می داند و لازم می داند با صراحت لهجه و بیان همان که امیرالمومنین فرمود که آدم بتواند سخنش را بدون اینکه دغدغه ای داشته باشد، لکنت زبانی داشته باشد صریح و آزاد بیان کند.

روحانی تصریح کرد:ما به اهدافی دست یافتیم من فکر نمی کنم استقلال سیاسی که امروز ایران دارد شما نظیر آن را نه تنها در منطقه ما، در کل دنیا ببینید. در انتخابات آمریکا آقایی انتخاب شده ببینید چه سروصدا و چه تزلزلی در ذهن سیاست مدارها در اروپا، شرق دنیا در آسیا در بخشهایی در قاره آمریکا پدید آمده است. به بیان مقام معظم رهبری ما از این اتفاق ( انتخاب ترامپ) نه خوشحالیم و نه غم زده ایم؛ آقایی انتخاب شده است هر برنامه ای هم دارد بعدها معلوم خواهد شد ما راه و مسیر خودمان را می رویم و ادامه می دهیم دلش بخواهد برجام را تضعیف و پاره کند مگر ما می گذاریم مگر ملت ما می گذارد.

امتیاز 4.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز