گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶
خانه » مطالب ویژه » آخرین مدلهای سواری پروشه

اطلاعیه سایت

آخرین مدلهای سواری پروشه

آخرین مدلهای سواری پروشه

آخرین مدلهای سواری پورشه

آخرین مدل خودروی پورشه / عکس -www.jazzaab.ir

در تازه ترین گزارش گمرک ایران واردات خودروهای سواری به کشور معادل ۵۱۸ دستگاه بیان شده است که در این فهرست سه دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ نیز به چشم می خورد که با قیمت هر دستگاه ۸۱۰ دلار وارداتشان به کشور به ثبت رسیده، اما فارغ از این سه خودرو که بین موتور سیکلت و سواری سرگردان هستند، کل واردات سواری به کشور طی فروردین ماه امسال ۵۱۵ دستگاه بوده است که در مقایسه با ۱۶۳۷ دستگاه خودروی وارداتی در فروردین ماه سال ۹۱ نشان از کاهش ۶۴ درصدی دارد.
این گزارش در شرایطی که به گفته رئیس کل گمرک کشور واردات خودروهای لوکس از جمله بنز و پورشه ممنوع شده است، شامل مشخصات آخرین بنز و پورشه های لوکس وارداتی به کشور هم هست، البته در ماههای آینده نیز واردات این خودروها به طور کامل متوقف نخواهد شد زیرا به هر شکل هنوز ثبت سفارش های قبلی به قوت خود باقی است و ممنوعیت تنها نشان از عدم ثبت سفارش جدید برای واردات این نوع خودروهای کشور است.
اما با نگاه به فهرست خودروهای وارداتی می بینیم در حالی که در فروردین سال ۹۱ معادل ۵ دستگاه خودروی بالای ۱۰۰ هزار دلاری وجود دارد، در فروردین امسال تنها یک دستگاه خودروی بالای ۱۰۰ هزاری دلاری به ثبت رسیده است، یک دستگاه مرسدس بنز SL500 مدل ۲۰۱۳ با قیمتی معادل ۱۷۵ هزار دلار.
البته دراین فهرست دو دستگاه پورشه ۹۵ هزار دلاری و ۳۳ دستگاه بی ام و با حدود قیمتی ۳۵ تا ۷۶ هزار دلار نیز به چشم می خورد، البته قابل ذکر است قیمت های ثبتی گمرک کشور بدون لحاظ کردن مالیات و تعرفه گمرکی و در واقع قیمت خام خودرو است و بسیاری از این خودروها با قیمت هایی بیش از دو برابر این ارقام دربازار داخلی عرضه می شوند.
در مجموع هنوز شاهد یکه تازی خودروهای کره ای در بازار خودروهای وارداتی به کشور هستیم و بیش از ۸۰ درصد خودروهای وارداتی در فروردین ماه سال ۹۲ محصولات تولید شده در کره جنوبی هستند.
قابل ذکر است در فهرست خودروهای وارداتی دیگر خبری از خودروهای وارد شده با ارز ۱۲۲۶ تومانی نیست و تمامی خودروها با ارز حدود ۲۵۰۰ تومانی به کشور وارد شده اند.
ذکر این نکته لازم است که افت واردات می تواند ناشی از رشد شدید قیمت خودرو دربازار داخلی باشد رشدی که باعث افت شدید تقاضا و بلاتکلیفی خریداران خودرو دربازار شده است.

پورشه (به آلمانی: Porsche،  تلفظ راهنما·اطلاعات) شرکت هلدینگ خودروسازی آلمانی است، که در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تأسیس شد. تمرکز این شرکت عمومأ بر طراحی و ساخت خودروهای اسپورت و خودروهای لوکس معطوف می‌باشد. دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت پورشه در شهر اشتوتگارت، بادن-وورتمبرگ قرار دارند.

در ماه ژوئیه ۲۰۱۲ گروه فولکس‌واگن، اقدام به خریداری ۱۰۰٪ درصد از سهام شرکت پورشه هولدینگ نمود، که از شرکت‌های زیرمجموعه کمپانی پورشه است و مدیریت بخش فروش خودروهای پورشه را برعهده دارد. پیش‌تر در دسامبر ۲۰۰۹ گروه فولکس‌واگن ۴۹٫۹٪ درصد از سهام کمپانی اصلی پورشه را نیز خریداری کرده بود.

از سوی دیگر شرکت پورشه اس‌ای با در اختیار داشتن ۵۰٫۰۷٪ درصد از سهام گروه فولکس‌واگن، به‌عنوان بزرگترین سهام‌دار این گروه شناخته می‌شود. خانواده پورشه و خانواده پیک بطور مشترک، با در اختیار داشتن ۵۰٫۰۱٪ درصد از سهام شرکت خودروسازی پورشه، مالک اصلی آن به‌شمار می‌آیند. بخشی از سهام شرکت پورشه نیز، در بازار بورس فرانکفورت معامله می‌شود.

از ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۷

فردیناند پورشه در سال ۱۹۳۱ شرکت پورشه را در شهر اشتوتگارت تأسیس کرد، که در زمینه طراحی و توسعه موتورهای اتومبیل، همچنین ارائه خدمات مهندسی و مشاوره، فعالیت خود را آغاز نمود و در سال‌های نخست، بخش اعظم از مشتریانش را شرکت‌های خودروسازی همچون: آئودی، مرسدس بنز، دکاو، اوپل، واندرر، دایملر-بنز و اتو یونیون تشکیل می‌دادند.

یکی از نخستین طرح‌هایی که شرکت تازه تأسیس پورشه در آن مشارکت نمود، پروژه‌ای تحت عنوان فولکس‌واگن بود، که در زبان آلمانی ماشین مردم معنا می‌دهد. در اواسط دهه ۱۹۳۰ شرکت پورشه و مشخصأ فردیناند پورشه، از سوی دولت آلمان نازی، برای طراحی نخستین اتومبیل فولکس‌واگن، دعوت به‌کار شد، این خودرو، فولکس‌واگن بیتل نام داشت، که امروزه به‌عنوان یکی از موفق‌ترین اتومبیل‌های تولید شده در تاریخ خودروسازی شناخته می‌شود.

شخص دیگری که سهم بسیار زیادی در راه‌اندازی و توسعه شرکت پورشه ایفا نمود، فری پورشه می‌باشد. فری که فرزند ارشد فردیناند بود، ریاضیات را در مدرسه، و مکانیک را در کارگاه پدر آموخت.

دوران جوانی فری پورشه مصادف با به قدرت رسیدن آدولف هیتلر در آلمان و فراخوان او برای بازسازی صنایع بود. هیتلر می‌خواست که آلمان سریع‌ترین اتومبیل‌ها را بسازد؛ بنابراین کارخانه‌های خودروسازی را از کمک‌های دولتی برخوردار نمود. در این شرایط بود، که از سوی هیتلر، دعوت‌نامه‌ای برای همکاری در کمپانی جدیدی که فولکس‌واگن نام داشت، برای فردیناند پورشه ارسال گردید. وی نیز در این شرایط توانست مدیریت کارخانه‌های اتو یونیون و واندرر را بر عهده گیرد.

از ۱۹۳۷ تا ۱۹۵۱

قرارداد همکاری فردیناند پورشه با کمپانی اتو یونیون در سال ۱۹۳۸ به اتمام رسید، ولی به جهت درگیر بودن آلمان در جنگ، او بیشتر وقت خود را صرف طراحی ماشین‌آلات جنگی نمود. از تولیدات زمان جنگ فردیناند پورشه برای نمونه می‌توان به تانک‌های تایگر یک و تایگر دو اشاره کرد.

در سال ۱۹۳۹ اولین اتومبیل پورشه ساخته شد، که عموماً از قطعات فولکس‌واگن بیتل برای آن استفاده کرده بود. این اتومبیل، پورشه ۶۴ نام داشت.

با پایان جنگ، فردیناند و فری پورشه هر دو به اسارت فرانسوی‌ها درآمدند. فرانسوی‌ها برای آزادی هر کدام از پورشه‌ها ۵۰۰ هزار فرانک مطالبه کردند؛ ولی بضاعت مالی خانواده پورشه تنها اجازه پرداخت وثیقه یکی از آنها را می‌داد، بنابراین پسر، در ماه ژوئیه ۱۹۴۶ آزاد شد و بلافاصله راهی اتریش شد، ولی پدر در اسارت فرانسوی‌ها باقی ماند. فری پس از مدت کوتاهی، با هدف بازسازی کارخانه پدری، راهی آلمان شد، ولی پیگیری‌های او با مخالفت و پاسخ منفی از سوی نیروهای متفقین مواجه گردید.

این امر باعث شد تا وی بار دیگر به اتریش بازگردد و کارخانه کوچکی را برای ساخت پمپ آب و لوازم لوله‌کشی تأسیس کند، ولی این وضعیت بسرعت تغییر کرد. در اواسط سال ۱۹۴۷ در حالی‌که کمتر از ۱ سال از آزادی فری نمی‌گذشت، وی با مشارکت خواهرش؛ لوئیس و همسر او آنتوان پیک (که در اواخر دهه ۱۹۳۰ چندین سال، ریاست شرکت فولکس‌واگن را در دست داشت)، اقدام به راه‌اندازی شرکت پورشه هولدینگ، در اتریش نمود. این شرکت در زمینه واردات و توزیع اتومبیل‌های آلمانی، به کشور اتریش فعالیت می‌کرد. عقد قرارداد با برخی کارخانه‌های اتومبیل‌سازی باعث شد، تا فری انگیزه ساخت یک اتومبیل را پیدا کند.

اتومبیلی که بر مبنای فولکس‌واگن بیتل در سال ۱۹۴۷ طراحی شد، پورشه ۳۵۶ نام گرفت. طراحی مدل اولیه این اتومبیل را، چند سال پیش از آن، فردیناند پورشه انجام داده بود، ولی کار تولید این مدل را، فری به پایان رساند. مدل ۳۵۶ از یک موتور چهار سیلندر هوا خنک، با قدرت ۳۵ اسب بخار نیرو می‌گرفت، که در قسمت عقب اتومبیل نصب شده بود.

پورشه ۳۵۶ دومین اتومبیلی بود، که به نام پورشه تولید می‌شد. فری در سال ۱۹۴۹ به اشتوتگارت بازگشت و کارخانه پورشه را در آنجا بنیان نهاد، سپس برای کارخانه خود، نشان (لوگو) شهر اشتوتگارت را انتخاب کرد.

از ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۳

فردیناند پورشه در اوایل دهه ۱۹۵۰ در بستر بیماری افتاد و سرانجام در سال ۱۹۵۱ درگذشت. با درگذشت فردیناند، نیمی از سهام شرکت، به فری پورشه واگذار شد و ۵۰٪ درصد از سهام آن نیز، به دختر فردیناند؛ لوئیس و همسرش آنتوان پیک، به ارث رسید.

ورود شرکت پورشه، به عرصه خودروهای اسپورت، در سال ۱۹۵۲ با مدل پورشه ۳۵۶/۱ آغاز شد. پورشه قصد داشت با تکیه بر تجربه‌های حاصل از رقابت‌های اتومبیلرانی، امنیت اتومبیل‌های خود را بهبود ببخشد.

از ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۲

شرکت پورشه در سال ۱۹۶۳ اولین مدل از سری پورشه ۹۱۱ را که در مسابقات اتومبیلرانی موفقیت‌های غیرمنتظره‌ای را به‌دست آورده بود، ارائه کرد. مدل ۹۱۱ که یک اتومبیل ۶ سیلندر موتور عقب بود، به‌سرعت به رقیبی سرسخت در مسابقات اتومبیلرانی تبدیل گشت.

در سال ۱۹۶۴ بود که سری پورشه ۹۱۱ کلاسیک به بازار وارد شد. در همان سال مدل پورشه کاررا جی‌تی‌اس کوپه به‌عنوان نخستین اتومبیل با اتاق غیر فلزی نیز عرضه گردید.

عکس های آخرین مدلهای ماشین پورشه

تولیدات پورشه از اویل دهه ۱۹۷۰ روز به روز پیشرفته‌تر می‌شدند، خصوصیتی که امروز هم یکی از سیاست‌های تولید این شرکت اتومبیل‌سازی به‌شمار می‌آید.

از ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۲

از سال ۱۹۵۱ که مالکیت شرکت پورشه میان دو خانواده پورشه و پیک تقسیم شد، چندین بار مشکلات مالی و حقوقی میان دو خانواده بر سر مالکیت شرکت و تصاحب پست‌های مدیریتی درگرفت، که در نهایت در سال ۱۹۷۲ فری پورشه برای جلوگیری از این نزاع‌های خانوادگی، شرکت پورشه را از یک شرکت با مسئولیت محدود، به یک شرکت سهامی تبدیل نمود.

این مجادلات در طول دهه ۱۹۷۰ با تغییرات مداوم مدیریتی همراه بود، که در نهایت به کاهش تولید شرکت پورشه و مشکلات مالی انجامید. در طول دهه ۱۹۸۰ تولید پورشه به پایین‌ترین سطح خود رسید و در این دهه، کلاس خودروهای اسپورت، بخش اعظم فروش شرکت را به خود اختصاص می‌داد.

با تغییراتی که فری پورشه از سال ۱۹۷۲ در ساختار شرکت انجام داده بود، در نهایت در سال ۱۹۸۴ توانست بخشی از سهامش را در بازار بورس فرانکفورت بصورت عمومی واگذار نماید و سرمایه‌ای که از این طریق به پورشه تزریق شد، در ابتدای دهه ۱۹۹۰ به شکوفایی مجدد این کمپانی کمک فراوانی کرد.

از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹

در سال ۱۹۹۲ وندلاین وایدکینگ به مدیرعاملی شرکت پورشه منصوب شد و یک سال بعد در ۱۹۹۳ با حفظ سمت، ریاست هیئت مدیره شرکت را نیز در دست گرفت.

در سال مالی ۱۹۹۴ درحالی‌که تنها ۲ سال از ریاست وندلاین وایدکینگ در شرکت نمی‌گذشت، تولید خودروهای پورشه را به شمار ۲۱٫۱۲۴ دستگاه در سال رساند و پس از یک دهه زیان، بار دیگر شرکت پورشه به سودآوری رسید.

وایدکینگ تا سال ۲۰۰۹ سکان رهبری پورشه را در دست داشت و در مجموع، ریاست ۱۷ ساله وی بر این شرکت، پورشه را از یک خودروساز زیان‌ده، به سودآورترین شرکت خودروسازی جهان، تبدیل نمود. وی در آخرین سال فعالیتش در پورشه، تولید را به بالاترین میزان در تاریخ پورشه رسانید و در مجموع در سال مالی ۲۰۰۹ میلادی شرکت پورشه ۹۸٫۶۵۲ دستگاه خودرو را بفروش رساند.

از ۲۰۰۹ تا کنون

پس از بازنشستگی وندلاین وایدکینگ در سال ۲۰۰۹ مایکل ماخت به مدیرعاملی پورشه منصوب گردید. در ماه اکتبر ۲۰۱۰ ماتیاس مولر، مدیرعامل اسبق آئودی، جایگزین دکتر ماخت شد. مولر تا ماه فوریه ۲۰۱۴ در این سمت باقی ماند، سپس مارتین وینترکورن، مدیرعامل کنونی گروه فولکس‌واگن، با حفظ سمت مدیرعاملی پورشه را نیز در دست گرفت. ریاست هیئت مدیره پورشه نیز در اختیار وولفگانگ پورشه (فرزند فری پورشه) می‌باشد.

هم‌اکنون پورشه پنجمین اتومبیل‌ساز آلمان از نظر دارایی و درآمد سالانه است و با توجه به اینکه اتومبیل‌های شرکت پورشه معمولاً در شمار پایین تولید می‌گردند؛ اما محصولات آن، همواره در کلاس خودروهای گران‌قیمت طبقه‌بندی می‌شوند.

ارتباط با فولکس‌واگن

ریشه‌های ارتباط دو خودروساز آلمانی پورشه و فولکس‌واگن، به زمان تأسیس گروه فولکس‌واگن بازمی‌گردد، که فردیناند پورشه، از بنیانگذاران این گروه بزرگ صنعتی به‌شمار می‌آمد. پس از تأسیس شرکت پورشه نیز، این رابطه از طریق ارائه خدمات مهندسی پورشه به فولکس‌واگن همچنان حفظ شد، که در زمان تولید مدل فولکس‌واگن بیتل، که توسط فردیناند طراحی شده بود، به اوج خود رسید.

تولید دومین مدل از سری اتومبیل‌های شرکت پورشه، که پورشه ۳۵۶ نام داشت و توسط فری پورشه در سال ۱۹۴۷ تولید شد، که در واقع مدل توسعه یافته‌ای از فولکس‌واگن بیتل بود، باعث شد، که شرکت فولکس‌واگن از پورشه شکایت کند و خصومت‌هایی میان مدیران وقت دو خودروسازی آلمانی بوجود آید.

در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی، روابط دو شرکت بار دیگر به سطح مطلوبی رسید، که به طراحی و تولید مدل مشترکی تحت نام فولکس‌واگن-پورشه ۹۱۴ در سال ۱۹۶۹ انجامید. همکاری بعدی پورشه و فولکس‌واگن در سال ۲۰۰۲ در تولید پورشه کاین انجام شد، که نخستین خودروی اس‌یووی پورشه می‌باشد و بر پایه یک پلتفرم مشترک، با آئودی کیو۷ و فولکس‌واگن تورگ، در کارخانه براتیسلاوا طراحی و ساخته شد.

در سال ۲۰۰۳ فردیناند پیک، نوه فردیناند پورشه به‌عنوان مدیر عامل اجرایی گروه فولکس‌واگن، دو کمپانی پورشه و فولکس واگن را دو عضو از یک خانواده توصیف کرده است. فردیناند پیک هم‌اکنون رئیس هیئت مدیره گروه فولکس‌واگن است.

عکس پورشه , پورشه جدید, قیمت های پورشه

قیمت پورشه

به گزارش اقتصاد آنلاین از بنگاه‌های اتومبیل، قیمت برخی از مدل های سواری پورشه در بازار تهران به شرح زیر است؛

قیمت جدید انواع خودروهای پورشه در بازار تهران – اقتصاد آنلاین
خودرو قیمت (تومان)
پورشه – باکستر S ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – کایمن S ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – ۹۱۱ جدید ۱,۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – کایان ۶ سیلندر ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – کایان ۸ سیلندر توربو ۱,۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – پانامرا ۸ سیلندر توربو ۱,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – پانامرا ۸ سیلندر ۸۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پورشه – پانامرا ۶ سیلندر
۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰

 شایان ذکر است ؛ این قیمت‌ها براساس قیمت حداقل سه بنگاه در تهران و میان‌گیری بین آنها بدست آمده، بنابراین می‌تواند دارای ۲ الی ۵درصد تغییر در بنگاه‌های مختلف پایتخت باشد.

آخرین مدل خودروی پورشه / عکس -www.jazzaab.ir

آخرین مدل خودروی پورشه / عکس -www.jazzaab.ir

 پورشه ماکان مدل 2015

با موفقیت فوق العاده ای که پورشه با SUV سایز متوسط خود یعنی کاین بدست آورده است، گسترش خانواده شاسی بلند های پورشه، با ارائه مدلی جمع و جور در آینده ای نزدیک حتمی بود. کوچکتر و ارزان تر بودن پورشه ماکان ۲۰۱۵ به معنی کم ارزش تر بودن آن نسبت به سمبل این گروه با درب موتور مواجش، یعنی کاین نیست. اشتباه نکنید، ماکان جدید با مجموعه ای از سرعت، هندلینگ، و ویژگی های رانندگی جذاب و دلپذیر همانطوری که هر کسی از سازنده ۹۱۱ و کاین به درستی انتظار دارد، وارد میدان شده است. با اینکه برخی از اجزایش با آئودی Q5 مدل ۲۰۱۴ مشترک است، پورشه ماکان ۲۰۱۵ صاحب موتور، طراحی سیستم تعلیق، و البته استیل خودش می‌باشد.

علاوه بر این کمپانی سازنده، ماکان را طوری مهندسی کرده است که سواریش بیشتر مانند یک ماشین دیفرانسیل عقب با عملکرد بالا باشد تا مانند اکثر شاسی بلند های درجه یک موجود در بازار. سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد ماکان، بیشترین میزان نیروی تولیدی موتور را در حالت عادی به چرخ های عقب منتقل می‌کند، و نیرو فقط زمانی به چرخ های جلو منتقل می‌شود که نیاز به جلوگیری از سر خوردن باشد. نیروی ماکان توسط یکی از دو موتور ۶ سیلندر خورجینی قابل سفارش تولید می‌شود. برای ماکان S یک موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳ لیتری مجهز به توربو شارژر، که قدرتی برابر ۳۴۰ اسب بخار تولید می‌کند، در نظر گرفته شده است. در ماکان Turbo موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۶ لیتری مجهز به توربو شارژر قدرتی معادل ۴۰۰ اسب بخار را آزاد می‌کند، که بسیار فراتر از قدرتی است که شما در اکثر شاسی بلندهای لوکس و جمع وجور خواهید یافت.

در هر دو حالت انتخاب موتور، یک گیربکس با قابلیت تعویض سریع دستی، تبدیل شونده به اتوماتیک دقیقا مانند خودروهای گیربکس اتوماتیک (موسوم به PDK)، به صورت استاندارد در اختیار شما خواهد بود. پورشه همچنین ماکان را با سیستم تعلیق اسپرت قابل تنظیم، به همراه برخی از آپشن ها که به ندرت در خودرو های هم کلاسش یافت می‌شوند، مانند تایرهای تابستانی با عملکرد بالا و چسبندگی فوق العاده و دیفرانسیل عقب با قابلیت توزیع گشتاور تولید شده عرضه کرده است. گفتنی است، تمام موارد ذکر شده باعث بهبود هندلینگ و قابلیت های کنترلی ماکان در پیچ ها می‌شوند. یک سیستم تعلیق بادی سفارشی نیز وجود دارد که باعث افزایش ارتفاع ماکان به میزان ۲۳ سانتی متر می‌گردد، در نتیجه باعث بهبود قابلیت های این شاسی بلند اسپرت در حالت آف رود می‌گردد. تجهیزاتی از این قبیل ارزان بدست نمی‌آیند، که البته جای تعجب هم ندارد، طوری که ماکان از دیگر خودروهای هم رده اش گرانتر است.

و این فقط در مورد قیمت پایه است، در صورت سفارش آپشن های مختلف این خودرو، افزایش قیمتی معادل ۳۰ درصد قیمت پایه را باید انتظار داشته باشید. نزدیکترین رقیب پورشه، آئودی SQ5 است که موتوری ۶ سیلندر خورجینی مجهز به سوپرشارژر با قدرت ۳۵۴ اسب بخار دارد، که قیمت پایه آن مشابه قیمت پایه ماکان S است . در این بین بی ام و X3 مدل ۲۰۱۴ حضور دارد که ارزانتر است و هم‌چنین فضای بار و صندلی های عقب جادارتری را نیز، در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. رنج روور Evoque جایگزین دیگری می‌تواند باشد، اگرچه فضای عقب تنگ و فضای بار کوچکش از نقاط ضعف قابل توجه آن هستند. همه اینها انتخابهای خوبی هستند، اما اگر خواهان عملکردی فوق العاده از SUV کوچک و لوکس تان هستید، پورشه ماکان مدل ۲۰۱۵ بهترین انتخاب در این میان است.

طراحی بدنه و تجهیزات رفاهی

 پورشه ماکان مدل 2015

پورشه ماکان ۲۰۱۵ یک شاسی بلند جمع و جور ۵ نفره است که در دو تیپ پایه S و پرقدرت تر Turbo عرضه می‌شود. تجهیزات استاندارد در تیپ S شامل رینگ های ۱۹ اینچی، درب صندوق عقب برقی، آینه های جانبی برقی و مجهز به گرمکن، سیستم Start – Stop اتوماتیک، چراغ های تطبیقی جلو از نوع زنون، کروز کنترل، کنترل آب و هوای اتوماتیک دو نقطه ای، شیشه های برقی، تودوزی چرم طبیعی یا مصنوعی، صندلی های برقی جلو با قابلیت تنظیم در ۸ جهت به همراه حافظه برای تنظیمات، صندلی های عقب تاشو با امکان جداشدن به نسبت ۴۰/۲۰/۴۰، ارتباط بلوتوثی، یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی و سیستم صوتی با پخش کننده CD، ورودی صوتی برای iPod/USB. در تیپ توربو، علاوه بر موتور قوی تر، سیستم تعلیق قابل تنظیم، رینگ های منحصر به فرد ۱۹ اینچی، داشبورد منحصر به فرد در جلو و عقب، چراغهای مه شکن LED، تودوزی تمام چرمی، روکش آلکانترا برای سقف، تزئینات آلومینیومی، صندلی های برقی اسپرت جلو با قابلیت تنظیم در ۱۸ جهت و حافظه، صندلی های جلو مجهز به گرم کن، سیستم صوتی surround – sound ساخت BOSE با ۱۴ بلندگو و رادیو ماهواره ای و HD و سیستم مسیریاب ماهواره‌ای به چشم می‌خورد. بعضی از امکانات و ویژگی های تیپ Turbo را می‌توان به عنوان آپشن در تیپ S سفارش داد.

آپشن های دیگر شامل رینگ‌های ۲۰ یا ۲۱ اینچی، تایرهای تابستانی، سیستم توزیع متغیر نیروی گشتاور (Porsche torque vectoring) برای چرخ های عقب، سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم، رکاب های جانبی، صفحه محافظ موتور، سانروف پانوراما، سنسور های پارک عقب و جلو (همراه یا بدون دوربین دید عقب)، آینه های الکتروکرومیک، چراغ های تطبیقی جلو به همراه تنظیم خودکار ارتفاع تابش، سیستم دسترسی و استارت بدون کلید می‌شوند. گفتنی است، برخی از این آپشن ها، با توجه به تیپ خودرو، تحت پکیج های مختلف ارائه می‌شوند.

مدلهای جدید ماشین پورشه

در داخل، کمپانی سازنده امکان استفاده از سیستم کنترل آب و هوای اتوماتیک سه نقطه ای، صندلی های عقب مجهز به گرمکن، فرمان مجهز به گرمکن، تودوزی تمام چرمی، صندلی های برقی جلو با قابلیت تنظیم در ۱۴ یا ۱۸ جهت مجهز به سیستم تهویه، اپلیکیشن های مخصوص تلفن های هوشمند، سیستم صوتی BRUMESTER با ۱۶ بلندگو، سیستم های فعال شونده با فرمان صوتی و کروز کنترل قابل تنظیم را برای سرنشینان فراهم آورده است. به علاوه پکیج های فوق، خریداران می‌توانند با نصب پکیج Sport Chrono که شامل یک کرونومتر بر روی داشبورد، لانچ کنترل و تنظیمات قابل انتخاب برای موتور، سیستم تعلیق و گیربکس است، عملکرد خودروی خود را بهبود ببخشند. یک سیستم ثبت الکترونیکی، که به صورت خودکار انواع اطلاعات رانندگی را برای تجزیه و تحلیل های بعدی در کامپیوترتان ذخیره می‌کند، جزء این پکیج می‌باشد. و نهایتا، پورشه آرایش ها و ترکیب های گیج کننده ای برای رنگ بدنه و تزئینات و رنگ بندی داخل خودرو در اختیار شما قرار می‌دهد.

قدرت و عملکرد موتور

 پورشه ماکان مدل 2015

خودروی ماکان S از یک موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳ لیتری مجهز به توربوشارژر که قدرتی برابر ۳۴۰ اسب بخار و گشتاوری به میزان ۴۶۰ نیوتن متر تولید می‌کند، قدرت می‌گیرد. یک گیربگس ۷ سرعته PDK، نیروی تولید شده را به هر ۴ چرخ می‌فرستد. طبق ادعای پورشه، ماکان S، شتاب ۰ تا ۱۰۰ برابر ۵.۲ ثانیه دارد (در صورت استفاده از لانچ کنترل این زمان به ۵ ثانیه کاهش می‌یابد). موتور بزرگتر ۶ سیلندر خورجینی ۳.۶ لیتری مجهز به توربوشارژر، قدرتی معادل ۴۰۰ اسب بخار و گشتاوری به میزان ۵۵۰ نیوتن متر در اختیار ماکان توربو قرار می‌دهد.

گیربگس ۷ سرعته و سیستم چهار چرخ متحرک در تیپ توربو نیز وجود دارند. پورشه در مورد شتاب ۰ تا ۱۰۰ این تیپ، زمان ۴.۶ ثانیه را اعلام کرده است (در صورت استفاده از لانچ کنترل، این زمان به ۴.۴ ثانیه کاهش می‌یابد).

ایمنی

 پورشه ماکان مدل 2015

ترمزهای دیسکی ضد قفل، کنترل کشش و پایداری، کیسه های هوای جانبی در جلو، کیسه های هوای پرده ای و کیسه های هوا برای محافظت از زانوی هر دو سرنشین جلو از تجهیزات استاندارد ماکان ۲۰۱۵ هستند. تجهیزات سفارشی شامل سنسور های پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب، سیستم هشدار و جلوگیری از برخورد از جلو (با ترمزگیری اتوماتیک)، کنترل نقاط کور و سیستم هشدار انحراف از مسیر و حفظ مسیر می‌شود.

طراحی داخلی و ویژگی های خاص

 پورشه ماکان مدل 2015

کابین ماکان با مجموعه نشانگرهای عقربه ای سه تایی، داشبورد با بخش فوقانی مسطح، و کنسول میانی که انگار متعلق به هواپیمای Learjet است، منعکس کننده تم مدرن طراحی پورشه می‌باشد. با اینکه تعداد دگمه ها و کلیدها زیاد هستند، اما به لطف چیدمان منطقی شان ، زمان زیادی برای عادت کردن به آنها نیاز نیست. کابین بی نهایت خوب ساخته و پرداخته شده، و مواد مورد استفاده در آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. فرم چیدمان تجهیزات مقابل راننده و حالت نشستن، کاملا مناسب برای یک رانندگی هیجان انگیز است، شکل غربیلک فرمان از مدل جذاب و اسپرت ۹۱۸ Spyder الهام گرفته شده است. شاید بتوان گفت، تنها نقطه ضعف این شاسی بلند زیبا و دوست داشتنی، فضای بار محدود و صندلی های عقب نه چندان جادارش می‌باشد.

در صورت استفاده از صندلی های عقب، ظرفیت فضای بار ماکان ۵۰۰ لیتر است، که حدود ۲۸۰ لیتر کمتر از SQ5 و X3 می‌باشد. در صورتی که صندلی ها را تا کنید، این فضا به ۱۵۰۰ لیتر افزایش می‌یابد که همچنان کمتر از دو رقیب ذکر شده اش می‌باشد، اما هنوز از فضای باری که Evoque در اختیارتان می‌گذارد، بیشتر است.

تجربه رانندگی

 پورشه ماکان مدل 2015

موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳ لیتری در مدل پایه ماکان S مدل ۲۰۱۴ با قدرت زیادی این خودرو را به پیش می‌راند، و سیستم تعویض دنده PDK با تعویض فوق سریعش، باعث کوچکترین رنجشی در شما نخواهد شد. اگر بخواهیم به موارد خوش آیند و دلپذیر ماکان چیزی اضافه کنیم، صدای خشن، اما قابل تحملی است که از اگزوز هایش تولید می‌شود. قابل پیش بینی است، که مدل ۴۰۰ اسب بخاری توربو، سرزنده تر و سریعتر جاده ها را خواهد پیمود و صدای موتور بهتری نیز دارد. تنها نقطه ضعف مختصری که در مورد ماکان به چشم می‌خورد، گیربکس دستی اتوماتیک شده آن است که تعویض هایی نسبتا خشن در سرعت های پایین در حالت اسپرت دارد. در رانندگی های تند و تیز در پیچ ها، پورشه ماکان در بین شاسی بلند های کوچک جذابترین و سرگرم کننده ترین آنها است. خوشبختانه، ارائه این هندلینگ فوق العاده به معنی سواری سخت و کوبنده که باعث کوفتگی بدنتان در جاده های پر دست انداز می‌شود، نیست. در واقع، ماکان بسیار راحت است، خصوصا اگر با سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم تجهیز شود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز