شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶
خانه » فرهنگ و هنر » آموزش آشپزی » طرز تهیه کرم کارامل آماده

اطلاعیه سایت

طرز تهیه کرم کارامل آماده

طرز تهیه کرم کارامل آماده

طرز تهیه کرم کارامل آماده

کرم کارامل : کرم کارامل دسری بسیار خوشمزه است که طرز تهیه آن بسیار راحت است و هر کسی می تواند آن را تهیه کند، کرم کارامل را با طعم های مختلف می توان درست کرد تا سلیقه های مختلف را راضی نگه دارد. در این بخش از سایت قصد داریم تا به شما طرز تهیه کرم کارامل را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

کرم کارامل,طرز تهیه کرم کارامل آماده,طرز تهیه کرم کارامل بدون فر

کرم کارامل,طرز تهیه کرم کارامل آماده,طرز تهیه کرم کارامل بدون فر,طرز تهیه کرم کارامل آماده فرمند,طرز تهیه کرم کارامل خانگی,طرز تهیه کرم کارامل با پودر آماده,انواع دسر,پیش غذا,دسرهای خوشمزه

کرم کارامل

 مواد لازم برای کرم کارامل :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
تخم مرغ ۵ عدد ۱۰۰ گرم / ۱۴۷ کالری
شکر ۲۲۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۴۰۰ کالری
شیر نیم لیتر ۱۰۰ گرم / ۱۱۰ کالری
وانیل نصف قاشق مرباخوری نامشخص

 طرز تهیه کرم کارامل:

 *. در ابتدا بهتر است شربت کارامل را تهیه کنید.برای تهیه شربت آن ، هفتاد گرم شکر را با دو قاشق سوپ خوری آب در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا رنگ آن کم کم طلایی شود، پس از آنکه رنگ شربت طلایی شد، نصف لیوان آب جوش به آن اضافه کنید.اجازه دهیدتا شربت به خوبی بجوشد; به حدی که ذرات شکرکاملا در شربت حل و غلیظ شود.

 *. سپس شربت رادر ظرف دیگری بریزید و جدار ظرف را نیز به شربت آغشته کنید. در این لحظه ، شربت شماآماده است.پس از تهیه شربت کارامل ، شیر را با شکر باقی مانده روی حرارت قرار دهید.تا کمی بجوشد وپس از به جوش آمدن شیر، آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود.

 *. سپس تخم مرغ هاو وانیل را خوب بهم بزنید و با شیر سرد شده مخلوط کنید و مواد را در ظرفی که به شربت کارامل آغشته کرده اید، بریزید و داخل فر که ازقبل با حرارت ۳۵۰ درجه گرم کرده اید، به مدت یک ساعت و نیم قرار دهید. پس از گذشت این مدت ، چنگال را در کرم فرو کنید. اگر مواد به چنگال نچسبد، کارامل شما آماده است .

خواص تخم مرغ :

 *. تخم مرغ انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه – بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

طرز تهیه کارامل و ژله با میوه

پودر کارامل آماده  یک بسته

پودر ژله   یک بسته

شکر   یک قاشق غذاخوری

شیر   دو لیوان

آب جوش    یک لیوان

آب سرد   یک لیوان

کمپوت آناناس   برای تزئین

موز   برای تزئین

گیلاس   برای تزئین

طرز تهیه :
پودر کارامل را با دو لیوان شیر مخلوط کرده و روی حرارت قرار داده تا جوش بیاید. پس شکر را به آن اضافه و هم بزنید تا آماده شود بعد از آماده شدن، دسر کارامل را در نصف ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال بگذارید تا سرد شود. پودر ژله را در یک لیوان آب‌جوش حل کرده و بعد یک لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و بعد از آماده شدن قاشق قاشق به دسر کارامل اضافه کنید و بعد در یخچال بگذارید تا ببندد و برای تزئین از کمپوت آناناس، گیلاس و موز استفاده کنید.

طرز تهیه کرم کارامل آماده

 دسر کرم کارامل نارگیلی, دسر روز پدر, شیرینی مخصوص روز پدر, کادوی روز مرد, تزیین دسر, شیرینی روز پدر, هدیه روز مرد, طرز تهیه کرم کارامل نارگیلی, تفاوت روز مرد و روز زن,روز مرد, دسر کرم کارامل,

شیرینی روز پدر را با تهیه این دسر،‌ شیرین‌تر کنید.

مواد لازم برای هشت نفر :

شکر یک و نیم پیمانه
خامه غلیظ یک و یک چهارم پیمانه
شیر نارگیل (آب نارگیل) یک و نیم پیمانه
پودر نارگیل یک قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ شش عدد

طرز تهیه:

ابتدا یک پیمانه شکر و یک چهارم پیمانه آب سرد را درون قابلمه‌ای روی حرارت کم به مدت ۵ دقیقه هم بزنید تا شکر آن حل شود.

سپس حرارت را زیاد کنید و بدون اینکه مخلوط را هم بزنید به مدت ۱۰- ۸ دقیقه بگذارید بجوشد.

کارامل آماده شده را درون یک قالب گرد، به ابعاد ۲۰ سانتی‌متر کف و ۶ سانتی‌متر عمق بریزید و آن را کنار بگذارید تا سرد و سفت شود.

فر را از قبل با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید.

خامه، شیر نارگیل و وانیل را درون قابلمه‌ای ریخته و روی حرارت متوسط به مدت ۵ دقیقه هم بزنید و صبر کنید تا داغ شده و حباب‌های ریزی روی مخلوط ایجاد شود، سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید.

در ظرف بزرگی تخم‌مرغ‌ها را با باقیمانده شکر خوب مخلوط کرده و سپس بآرامی مخلوط خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط بدست آمده را درون قالب کیک بریزید و قالب را در یک ظرف مخصوص فر قرار دهید.

درون ظرف مخصوص فر، آب جوش بریزید.

قالب را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه یا تا زمانی که مخلوط سفت شده و خودش را بگیرد حرارت دهید.

قالب را از درون فر و سپس از درون آب بیرون آورید و بگذارید خنک شود.

روی کرم کارامل را بپوشانید و بگذارید یک شب در یخچال بماند.

برای انتقال دسر به ظرف مورد نظر ابتدا دور و زیر دسر را با یک چاقوی نازک شل کنید سپس آن را به ظرف مورد نظر منتقل کنید.

طرز تهیه کرم کارامل آماده

شکر برای کارامل یک سوم پ

شکر یک سوم پیمانه

تخم مرغ ۳ عدد

شیر داغ غلیظ یک و نیم پ

وانیل کمی

شکر رو کارامل کردم ته قالب ریختم

تخم مرغ و وانیل و شکر رو کاملا با هم زدن زدم بعد شیر داغ رو کم کم اضافه کردم بعد به روش بن ماری با دمای ۱۸۰ در فر گذاشتم برای من حدود یک ساعت طول کشید

در ابتدا بهتر است شربت کارامل را تهیه کنید. برای تهیه شربت آن ، هفتاد گرم شکر را با دو قاشق سوپ خوری آب در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا رنگ آن کم کم طلایی شود، پس از آنکه رنگ شربت طلایی شد، نصف لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا شربت به خوبی بجوشد ، به حدی که ذرات شکر کاملا در شربت حل و غلیظ شود. سپس شربت رادر ظرف دیگری بریزید و جدار ظرف را نیز به شربت آغشته کنید.

در این لحظه ، شربت شما آماده است . پس از تهیه شربت کارامل ، شیر را با شکر باقی مانده روی حرارت قرار دهید تا کمی بجوشد و پس از به جوش آمدن شیر، آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود. سپس تخم مرغ ها و وانیل را خوب بهم بزنید و با شیر سرد شده مخلوط کنید و مواد را در ظرفی که به شربت کارامل آغشته کرده اید، بریزید و داخل فر که ازقبل با حرارت ۳۵۰ درجه گرم کرده اید، به مدت یک ساعت و نیم قرار دهید. پس از گذشت این مدت ، چنگال را در کرم فرو کنید. اگر مواد به چنگال نچسبد، کارامل شما آماده است . سپس در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز