حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵
خانه » اخبار » جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

اطلاعیه سایت

جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

خبرگزاری ایسنا: پیرو پخش فایل صوتى آیت‌الله العظمی منتظرى درباره اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظرى به دادگاه احضار شد و به ارائه دفاعیه پرداخت و امروز یکشنبه دادسراى ویژه روحانیت قم حکم دادگاه را به وى ابلاغ کرد.

کانال تلگرامی بیت آیت‌الله منتظری پس از اعلام این خبر افزوده است: «بر اساس این حکم آقای احمد منتظری به اتهام اقدام علیه امنیت ملى به تحمل ده سال حبس تعزیرى و به جهت انتشار فایل صوتى داراى طبقه‌بندى سرى به تحمل ده سال حبس تعزیرى و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیرى جمعاً به تحمل ٢١ سال حبس تعزیرى محکوم شده است.

در ادامه حکم آمده است: لکن با توجه به ارزش و حرمت خون برادر شهیدش و با عنایت به سن و سال و وضعیت خاص وى و فقد سابقه محکومیت کیفرى، با احصاء میانگین حداقل و حداکثر مجازات‌ها در مقام اجراء فقط  ۶ سال از حبس‌هاى مورد حکم اجراء می گردد. و نظر به این‌که مجموع اقدامات متهم خلاف شأن روحانیت تشخیص داده شد، متهم را به خلع لباس روحانیت محکوم می‌نماید؛ و با توجه به انتساب به خانواده شهید، خلع لباس ایشان به مدت ٣ سال تعلیق می‌گردد.

این حکم تا ٢٠ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهى در محاکم دادگاه ویژه روحانیت می‌باشد.»

جزئیات و سیر تا پیاز پرونده احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری

خبرگزاری فارس: روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت قم، پس از انتشار حکم دادگاه بدوی احمد منتظری فرزند مرحوم حسینعلی منتظری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق انتشار اسناد محرمانه و برخی شایعه پراکنی ها در این زمینه، بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«مردم عزیز ایران باید مواظب باشند که دشمنان از برخورد قاطع نظام با متخلفین از به اصطلاح روحانیون سوء استفاده نکنند و با موج آفرینی و تبلیغات اذهان را نسبت به روحانیون متعهد بدبین ننمایند و این را دلیل عدالت نظام بدانند که امتیازی برای هیچ کس قائل نیست و خدا میداند که شخصاً برای خود ذره ای مصونیت و حق و امتیازی قائل نیستم، اگر تخلفی از من هم سر زند مهیای مؤاخذه ام» (امام خمینی رحمت الله علیه/ منشور روحانیت)

در پی صدور حکم دادگاه بدوی در خصوص آقای احمد منتظری و انتشار متن آن در فضای مجازی توسط نامبرده موارد ذیل جهت اطلاع مردم بصیر و انقلابی اعلام می گردد:

۱- نامبرده به اتهاماتی از جمله اقدام علیه امنیت ملی و افشاء اسناد سری و فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی از طریق مصاحبه با رسانه های ضد انقلاب و متعاقب صدور کیفر خواست از سوی دادسرای ویژه روحانیت قم در شعبه پنجم دادگاه بدوی آن حوزه قضایی محاکمه و محکومیت یافته است، دادنامه صادره در خصوص یادشده قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر خواهد بود.

۲- اقدام علیه امنیت ملی کشور، انجام مصاحبه و انتشار اسناد سری نظام ازسوی متهم وهمچنین تلاش برای تطهیر و مظلوم جلوه دادن منافقین ضد بشر، آن هم در زمانی که سرکردگان جلّاد و خونریزشان در زیر چتر حمایت رژیم سفاک وجنایتکار آل سعود در حال طراحیِ نقشه های شوم درجهت اهداف پلید خود علیه کشور هستند ازسوی هرشخص و جریانی قابل اغماض نیست.

۳- موضعگیری و محکومیتِ اقدام احمد منتظری توسط دلسوزان نظام، اعم از شخصیت ها و جریان های مختلف سیاسی از همدلی و اتحاد گروه های مختلف در دفاع از آرمانهای امام راحل و نظام اسلامی حکایت داشت.

از سوی دیگر تکرار این فتنه انگیزی ها و تلاشهای منافقانه بازماندگان باند مهدی هاشمی معدوم که در پرونده سیاه شان در کنار منافقین کوردل، دستشان به خون مردم بی گناه آلوده است،حکایت از آن دارد که این اقدام درادامه نفوذ جریان نفاق و بعد ازگذشت ۲۷ سال با هدف انتقام گیری از امام راحل (ره)  شکل گرفته و اعلام مواضع آشکار فراریان ضد انقلابِ خارج نشین  و صدور بیانیه رسمی  از سوی سازمان منافقین در حمایت آشکار از متهم طی روزهای اخیر،حکایت از اهداف پشت پرده و مشترک آنان دارد.

۴- متعاقب صدور رای در دادگاه بدوی، نامبرده و بعضی افراد معلوم الحال با موج آفرینی و اتهام زنی در صدد مظلوم نمایی و توجیه اقدامات مجرمانه خود علیه ارکان نظام و امنیت ملی برآمده اند، بدیهی است این مجموعه قضایی براساس رسالت قانونی و بدون در نظر گرفتن فشارها و فضا سازی ها با هرگونه اقدام و جوسازی علیه نظام و انقلاب برخورد قاطع خواهد نمود و اقدامات و فتنه انگیزی های اخیر را نیز با رصد اطلاعاتی تحت نظارت داشته و قاطعانه مورد رسیدگی قضایی قرار خواهد داد.

منبع : مجله اینترنتی سیمرغ شهر simorghshahr.blog.ir

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز