سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
خانه » دانلود » دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

اطلاعیه سایت

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی با بی بی سی فارسی

مصاحبه اصغر فرهادی

دانلود فیلم کامل مصاحبه اصغر فرهادی در جشنواره کن ۲۰۱۶ با شبکه ضد ایرانی BBC بی بی سی فارسی که این روزها در فضای مجازی صدا به پا کرده است را قرار داده ایم.

فیلم اصغر فرهادی گل کاشته و این روزها مدام می‌ گوید، خوشحالم که مردم شاد هستند، اما در عمل معلوم نیست چرا فرهادی بی‌ بی‌ سی و رسانه‌ ای غیرمردمی را برای مصاحبه خود انتخاب کرده است.

متن گفت‌ و گوی اصغر فرهادی با تلویزیون بی‌ بی‌ سی

اصغر فرهادی با اشاره به کسب دو جایزه از جشنواره فیلم کن در مصاحبه با بی‌ بی‌ سی گفت:

هیجان جایزه برای من عادی شده است اما فرقی که این جایزه با جایزه‌ های قبلی دارد؛ این است که یک اتفاق بزرگتر رخ می‌ دهد و آن خوشحالی مردم و مخاطبان در ایران است.

خوشحالم که هر جایزه‌ ای که گرفتم باعث شد مردم خوشحال شوند و احساس نکنند این جایزه فقط برای فیلمساز است بلکه آن‌ ها فکر می‌ کنند که جایزه مال خودشان است و انگار من به نمایندگی از آن‌ ها جایزه را گرفتم تا به خودشان بدهم.

من آنقدر مهر و محبت از مردم دیدم که غیرقابل باور است و اینکه این جایزه‌ ها می‌ تواند این ثروت عاطفی بسیار را برای من به‌ دست بیاورد، برایم بسیار ارزشمند است.

در فیلم فروشنده مسیری را می‌ بینیم که یک آدم از یک انسان مهربان با محیط؛ به یک انسانی که به حریم دیگران تجاوز می‌ کند و خشونت نشان می‌ دهد؛ طی می‌ کند. حال اگر یک آدمی را در فیلم می‌گذاشتیم که اگر خشونتی نشان می‌ داد؛ ما شگفت زده نمی‌ شدیم؛ نتیجه‌ ای نداشت بلکه زمانی اهمیت دارد که یک آدمی که اساساً دور از انتظار است که رفتار خشنی داشته باشد، در انتها رفتار خشونت‌ آمیز نشان می‌ دهد.

خشونت فقط خشونت فیزیکی نیست، گاهی ما با حرف‌ هایمان خشونت را شروع می‌ کنیم. گاهی خشونت از سر عصبانیت و زودگذر است و طبیعی است و همه آدم‌ ها عصبانی می‌ شوند اما خشونتی که ما درباره آن حرف می‌ زنیم و در فیلم فروشنده نشان می‌ دهیم؛ این است که ما در انجام خشونت کم کم دنبال دلایل قابل قبول بگردیم و بعد به این دلایل ایمان بیاوریم و آنگاه خشونت را انجام بدهیم و در عین آرامش، به دلیل باوری که به خشونت داریم؛ آن را انجام می‌ دهیم و فاجعه ایجاد می‌ کنیم.

دانلود فیلم مصاحبه اصغر فرهادی

::

گردآوری: سایت تفریحی افق فان

امتیاز 3.00 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. تورو خدا کمی با انصاف باشید و حق الناس را رعایت کنید.
    صدا و سیمای ایران سی ثانیه اصغر فرهادی را نشان نداد و این دستاورد او را افتخار آمیز نمی داند، چرا نرفته با فرهادی مصاحبه کند؟ فکر نکنم آقای فرهادی دریغی داشته باشند .

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز