مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶
خانه » اخبار » آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

اطلاعیه سایت

آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

آخرین وضعیت پرونده ستایش دختر افغانی و اعظم زن مشهدی

ستایش و اعظم

رسیدگی به دو پرونده جنجالی قتل ستایش دختر ۶ ساله افغان در ورامین و شکنجه اعظم زن مشهدی توسط شوهر معتاد همچنان در دستگاه قضائی ادامه دارد. «ابوالقاسم مرادطلب»، دادستان عمومی و انقلاب ورامین، درباره آخرین وضعیت پرونده ستایش قریشی گفت: مددکاران اجتماعی پرونده را بررسی کرده و نظریه مددکاری خود را برای ثبت در پرونده ارائه داده‎اند.

وی ادامه داد: مددکاران اجتماعی از حیث تخصصی در مورد زمینه‌های اجتماعی و رفتاری ارتکاب جرم، پرونده را مورد بررسی قرار داده‌اند. دادستان ورامین همچنین گفت: نظریه اداره تشخیص هویت ناجا راجع به بررسی آلت قتاله هنوز واصل نشده است. دادستان ورامین چندی پیش از ارسال نظریه پزشکی قانونی در رابطه با پرونده قتل دختر شش‌ساله افغان در ورامین خبر داده و گفته بود: با وصول این نظریه آخرین دفاعیات از متهم اخذ می‌شود و درصورتی‌که نقصی در پرونده وجود نداشته باشد، آن را با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع می‌دهیم.

این در حالی است که هفته گذشته آخرین دفاعیات از متهم اخذ شد. درهمین‌حال «مرضیه محبی»، وکیل‌مدافع اعظم و دخترانش، که در مشهد توسط پدر خانواده شکنجه شده بودند درباره آخرین وضعیت پرونده اظهار کرد: تحقیقات مقدماتی درباره این پرونده صورت گرفته و نظریه پزشکی قانونی درباره صدمات وارده به این زن و فرزندانش اعلام شده است.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر منتظر صدور قرار مجرمیت هستیم که پس از اتمام تحقیقات مقدماتی این قرار صادر می‌شود. وکیل‌مدافع اعظم و دخترانش گفت: زخم‌‌ها و جراحت‌های وارده بر اعظم بهبود یافته است که امیدواریم آثار آن در آینده بهبود پیدا کند. محبی در پاسخ به این سؤال که وضعیت فرزندان اعظم به چه صورت است، خاطرنشان کرد: فرزندان در مرکز بهزیستی نگهداری می‌شوند و درمجموع شرایط روحی بهتری نسبت به قبل دارند. وی خاطرنشان کرد: افرادی برای فراهم‌کردن خانه و وسایل زندگی برای این خانواده اعلام آمادگی کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، اوایل اردیبهشت‌ماه اعظم و دو دختر پنج و هفت‌ساله‌اش به مدت ۲۱ روز توسط شوهرش به صورت وحشیانه‌ای شکنجه شدند. مرد معتاد دچار این توهم شده بود که همسرش با فردی غریبه رابطه دارد، او به‌همین‌دلیل مردی را به خانه برد تا به رابطه با اعظم اعتراف کند. این مرد بعد از خروج از منزل متهم، پلیس را از واقعه مطلع کرد و معلوم شد زن میان‌سال و دو دخترش ٢١ روز در سخت‌ترین شرایط زندانی بودند.

در این باره بیشتر بخوانید:

دانلود فیلم ماجرای خودکشی قاتل ستایش قریشی + عکس

گردآوری: سایت تفریحی افق فان

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز