کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » اخبار » ۳ خوشه فرش، عسل و صنایع دستی لرستان عملیاتی و تولیدات افزایش یابد+تصاویر

اطلاعیه سایت

۳ خوشه فرش، عسل و صنایع دستی لرستان عملیاتی و تولیدات افزایش یابد+تصاویر

۳ خوشه فرش، عسل و صنایع دستی لرستان عملیاتی و تولیدات افزایش یابد+تصاویر


۳ خوشه فرش، عسل و صنایع دستی لرستان عملیاتی و تولیدات افزایش یابدتسنیم /

به گزارش خبرگزاری تسنیم هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در بحث صنایع استان و ارائه گزارش شهرک‌های صنعتی استان لرستان اینکه از سال ۹۱ تا ۹۳ خوشه سنگ را تبدیل کنیم و در سال ۹۵ آسیب‌شناسی انجام شود حرکت خوبی نیست و جای گلایه‌مندی است.

وی افزود: یکی از رکن‌های اقتصاد مقاومتی تفکر این خوشه‌ها است که باید درست شود و در زندگی مردم برود که باید آسیب‌شناسی‌ها انجام و به مرحله عملیاتی برسد.

استاندار لرستان عنوان کرد: باید سه خوشه را در دستور کار قرار دهیم تا در سال ۹۶ این سه خوشه عملیاتی شود و در این زمینه باید برخی مدیران استانی نیز ورود کنند.

وی بیان کرد: نخستین خوشه‌ای که باید مدنظر باشد خوشه فرش دستی لرستان است که رئیس سازمان صنعت معدن استان اقداماتی در راستای این فرش انجام و برند سازی کرده‌اند که مستلزم عملیاتی کردن است که باید طی دو ماه آینده کار مطالعاتی را انجام و در سال ۹۶ این اقدام و عمل روی فرش صورت بگیرد.

بازوند تصریح کرد: فرش استان ظرفیت بزرگی است که می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی در استان ایجاد و در زندگی و درآمد مردم به‌ویژه روستائیان اثر خوبی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: خوشه عسل نیز یکی از ظرفیت‌های استان است که هزار و ۵۰۰ تن تولید دارد که باید در سال ۹۶، ۳۰ درصد این ظرفیت افزایش داشته باشد.

استاندار لرستان گفت: خوشه سوم صنایع‌دستی است که ظرفیت بسیار بزرگی به شمار می‌رود و علی‌رغم اینکه اشتغال‌زایی خوبی دارد ولی اعتبار کمتری می‌خواهد که می‌توانیم تسهیلات چهار درصد در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم و باید با قید فوریت مطالعه خوشه صنایع‌دستی برای سال ۹۶ انجام شود.

وی اظهار داشت: در بحث مشارکت نوسازی مدارس استان جذب ۵۸ میلیارد تومان اعتبار رقم خوبی است و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و بنا شد در شهرستان رومکشان بیمارستان بسازیم به‌طوری‌که رئیس دانشگاه بنا بود درمان بستر را به بیمارستان تبدیل کند که با بنیاد برکت صحبت کردیم تا دو مرکز بهداشت ساخته شود.


خبر ۳ خوشه فرش، عسل و صنایع دستی لرستان عملیاتی و تولیدات افزایش یابد از سایت www.ofoghfun.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز