سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » اخبار » مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز دی‌سنتر در خوزستان راه‌اندازی می‌شود+تصاویر

اطلاعیه سایت

مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز دی‌سنتر در خوزستان راه‌اندازی می‌شود+تصاویر

مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز دی‌سنتر در خوزستان راه‌اندازی می‌شود+تصاویر


مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز دی‌سنتر در خوزستان راه‌اندازی می‌شودتسنیم /

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسماعیل ایدنی در آئین افتتاح یک هزار تخت روانپزشکی در سراسر کشور اظهار داشت: متاسفانه بار اختلالات روانپزشکی در خوزستان نه تنها از کشور بلکه نسبت به سطح جهانی نیز بالاتر است.

وی افزود: ۲۷درصد جامعه استان خوزستان با اختلالات روانپزشکی همراه هستند و میزان این بیماری‌ها متاسفانه در زنان نسبت به مردان ۵۰درصد بیشتر است و همچنین یکی از علل مهم مرگ در سطح جهان  تا سال ۲۰۳۰  اختلالات روانپزشکی پیش‌بینی می‌شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه اختلالات روانپزشکی توجه ویژه‌ای را می‌طلبد، گفت: با توجه به اینکه بار و سیمای بیماری‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی گذر فزیولوژیکی و گذر جمعیتی در کشور رخ داد و این گذر بیماری‌های غیرواگیردار  را در صدر اول علل اختلال سلامت در کشور قرار داده شد.

وی عنوان کرد: متاسفانه توجه ویژه به این بیماری‌ها در دوران گذشته نشد و امروز با فراوانی بیماری‌ها از نظر مردمی و ناتوانی که در سطح جامعه ایجاد  و همچنین باری که به نظام اقتصادی کشور وارد می‌کند. عمده این بیماران در سنین فعال اجتماعی هستند بنابراین حضور و برگشت بیماران به جامعه کمک شایانی به توسعه کشور می‌کند.

ایدنی با بیان اینکه ارتقا سطح روان را در چند حوزه انجام می‌پذیرد، بیان کرد: تغییر و تحول در حوزه بهداشت که خوشبختانه  دانشگاه علوم پزشکی نظام شبکه را نه تنها در سطح شهر بلکه در روستا و تمام شهرستان‌های استان به ویژه کلان‌شهر اهواز کامل شده است و اختلالات روانپزشکی به وسیله کارشناسان روانپزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سبب می‌شود بعد بیشتری را در حوزه اختلال روانپزشکی پوشش دهیم.

وی افزود: امروز شاهد افتتاح ۱۲۰ تخت روانپزشکی در خوزستان هستیم که ۷۴ تخت آن در بیمارستان گلستان، ۲۰ تخت در بیمارستان سلامت اهواز و مابقی تخت‌ها در مسجدسلیمان و رامهرمز هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در باره اقدامات و برنامه‌های آینده گفت:  نوسازی و به‌سازی بیش از ۱۴۰ تخت روانپزشکی بیمارستان گلستان، راه‌اندازی مرکز دی‌سنتر برای بیمارانی که مرخص می‌شوند و برگشت گام به گام آنها به جامعه، مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز کاردرمانی در برنامه آتی دانشگاه علوم پزشکی است؛ با تامین اعتبارات لازم بسته سلامت روان در خوزستان کامل می‌شود.

وی عنوان کرد: تنها بعد درمانی بیماری روانپزشکی مهم نیست و باید در امر پیشگیری، درمان در بیمارستان و مراحل گام به گام برای حضور در جامعه پیش‌بینی شود تا بتوانیم خدمات شایانی به مردم خوزستان دهیم.

 ایدنی با اشاره به افتتاح مرکز پیوند مغز استخوان در بیمارستان شفا افزود: خوزستان استانی است که شیوع بیماری‌های خونی به ویژه تالاسمی  بالا است و ضروری است که یک مرکز پیوند مغز استخوان وجود داشته باشد.


خبر مرکز روانپزشکی سالمندان و مرکز دی‌سنتر در خوزستان راه‌اندازی می‌شود از سایت www.ofoghfun.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز