هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » فرهنگ و هنر » مطلب علمی » علت سخت زایی مادران باردار در طب سنتی پزشکی

اطلاعیه سایت

علت سخت زایی مادران باردار در طب سنتی پزشکی

علت سخت زایی مادران باردار در طب سنتی پزشکی


علت سخت زایی مادران باردار در طب سنتی


الهام اختری درباره علل سخت‌زایی زنان اظهار کرد: از علل اسباب زایمان سخت در کتاب قانون در مبحث زایمان می‌توان به ترسو بودن مادر, عادت نداشتن مادر به زایمان طبیعی, درد شدید و فریاد کشیدن مادر، گرسنگی و ضعف مادر, تجمع چربی زیاد در ناحیه شکم که موجب می‌شود دهانه خروجی جنین جای کافی برای باز شدن نداشته باشد یا به‌سبب قوی نبودن عضلات شکم زایمان طولانی شود, اشاره کرد.
 
 
 
وی افزود: ابن‌سینا پس از برشمردن دلایل زایمان سخت در قانون به شکل درد زن باردار پرداخته است؛ در واقع آنچه را باید بسیار دقیق برای پیشبرد زایمان طبیعی و تسهیل آن مورد توجه قرار گیرد به‌تفصیل برشمرده است تا طبیب با بررسی زن در طول ۹ ماه بارداری علل قابل علاج را برطرف کند.
 
 
 
این متخصص طب سنتی تصریح کرد: ابن‌سینا پس از علل سخت‌زایی زنان باردار به تشریح درد زایمان پرداخته است، به‌ترتیبی که ابن‌سینا شکل درد را نشانه‌ای برای پیش‌بینی سختی زایمان توصیف کرده است.
 
 
 
تشخیص زایمان سخت یا آسان از دردهای قبل زایمان
 
 
 
اختری اضافه کرد: اگر درد مادر قبل از ولادت در جلوی بدن و به‌سوی شکم باشد, زایمان راحت است و اگر درد به‌سمت پشت و ستون فقرات باشد, زایمان سخت است.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مادر در زایمان قبلی سابقه سخت‌زایی دارد از ابتدای ماه ۹ از لعاب “به‌دانه”، لعاب تخم کتان هر روز صبح مصرف کند، همچنین از نخستین روز شروع درد زایمان، یک لیوان آب شنبلیله در هنگام صبح و در حالت ناشتا بنوشد.
 
 
 
این متخصص طب سنتی یادآور شد: غذای مادر محدود به آش سبزی با گوشت مرغ فربه یا گوسفند فربه باشد تا لینت مزاج خوبی پیدا کند و از قابضات و هر چیزی که یبوست‌آور باشد, پرهیز کند.

اخبار پزشکی جدید را با ofoghfun.com دنبال کنید
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز