ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
خانه » دانلود » موسیقی » سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بعد از عید منتشر می‌شود

اطلاعیه سایت

سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بعد از عید منتشر می‌شود

سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بعد از عید منتشر می‌شود


سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بعد از عید منتشر می‌شود


خواننده آلبوم «پرتگاه» در گفتگو با «موسیقی ما» عنوان کرد:موسیقی ما – خواننده آلبوم «پرتگاه» چند هفته پس از انتشار قطعه جدیدش «وای دلم» در گفتگویی جالب، درباره موضوعاتی چون آلبوم های منتشر شده در بازار، لغو کنسرت خرم آباد، تاثیر پذیری از شادمهر عقیلی و … سخن گفت.

به گزارش «موسیقی ما»، سامان جلیلی که مدت هاست در حال تولید دومین آلبوم رسمی خود است، چند هفته قبل قطعه «وای دلم» را در فضای مجازی منتشر کرد که باخوردهای متفاوتی را نیز به خود دید. انتشار همین قطعه بهترین بهانه ای بود که سراغش برویم و با او درباره موضوعات مختلف گپ بزنیم:

* زمان زیادی از فعالیت های موسیقی تو می گذرد و بالاخره سال گذشته آلبوم نخستت هم در بازار موسیقی منتشر شد. فکر می کنی الان به جایی رسیده ای که بتوانی درباره فضا و فرم آثارت کمی محکم تر حرف بزنی؟ اینکه تا کی قرار است تحت تاثیر چهره ها و آدم های قبل از خودت باشی و بالاخره مهر و امضای شخصی آثارت چه زمانی قرار است نمود پیدا کند؟ 

من هنوزهم با اینکه در چند گفتگوی دیگر هم بارها گفته ام که تحت تاثیر شادمهر بوده و هستم، هنوز هم از گفتن آن ابایی ندارم. سعی کرده ام همیشه با اینکه صدا و لحنم شبیه شادمهر است ولی در انتشار آثارم سعی کنم آرام آرام به سبک و سیاق خودم برسم. من قطعاتم را در فضاهای مختلف منتشر می کنم و مثلا ابتدا یک اثر آرام را پخش می کنم و به فاصله کمی مثلا یک قطعه شش و هشت دارم. همه سعی من این است که آرام آرام خودم را کشف کنم و به مرور به این مهر و امضایی که شما می گوئید برسم. ولی متاسفانه افرادی هستند که حتی اگر من مداحی هم بکنم، می گویند داری شبیه شادمهر می خوانی.

* انتقادی هم که از تو می شود، این است که تو تیم ثابتی داری و شاید یکی از دلایلی که برخی اعتقاد داشته باشند فضای آثارت به یکنواختی رسیده، همین باشد. درباره این موضوع چه نظری داری؟

من بارها با آدم های دیگر هم کار کردم ولی باز هم گفتند این افراد چه کسانی بودند که با آنها همکاری کرده ای؟ این صحبت ها همیشه هست. مثلا بعد از اینکه من با «معین راهبر» کار کردم خیلی ها گفتند چرا تنظیم این قطعه را به خود حامد برادران نداده ای؟ این در حالی بود که واقعا معین راهبر چهره شناخته شده و سرشناسی ست و خیلی ها به کارش اعتقاد دارند. این صحبت ها همیشه هست و نمی توان از آنها نتیجه درستی گرفت.

* ولی تو به هر حال باید به مخاطب ات مسیر بدهی و سعی کنی مخاطبان جدید به برای آثارت به دست بیاوری.

بله این کاملا درست است و من همیشه سعی کرده ام سلیقه مخاطبانم را ارتقا بدهم. بخاطر همین است که آثار من در چند وقت اخیر همیشه شاهد تغییر و تحولات زیادی بوده که این به نظر خودم واقعا باعث شده ذائقه مخاطبانم هم عوض شودو هر روز انتظار فضایی جدید را از من داشته باشند.

* خودت آثاری را که از تو پیش از مجوز گرفتن منتشر شده بود را بیشتر دوست داری یا آثار کنونی ات را؟

قطعا در انتخاب ترانه و موسیقی بهتر شده ام. وقت و انرژی زیادی برای این موضوع صرف کردم و حالا تجربه کافی را هم به دست آورده ام. من ۳۶ قطعه کلا منتشر کرده ام و با همین تعداد آثار توانستم کنسرت تهران را برگزار کنم. خیلی ها هستند که ۵ آلبوم مجاز دارند ولی هنوز نتوانسته ان در تهران به اجرای زنده بپردازند. خدا را شکر می کنم و امیدوارم بتوانم در ادامه مسیر هم رویه درستی را سپری کنم.

* تو کنسرت های زیادی را در شهرستان ها برگزار کرده ای. اجراهای شهرستان چه فرقی با اجراهای تهران دارند؟

کنسرت های شهرستان دو دسته اند. برخی شهرها واقعا انرژی بالایی دارند و سالن را روی سرشان می گذارند و همین باعث می شود خواننده و گروه هم حال خوبی داشته باشند و بتوانند اجرایی قوی داشته باشند. ولی برخی شهرستان ها اصلا انرژی خوبی در سالن نیست و انگار مردم آمده اند فیلم ببینند. بخاطر همین کنسرت پر انرژی ای نمی شود و همین باعث می شود هم گروه و خواننده و هم مردم حاضر در سالن به اندازه کافی لذت نبرند. اما کنسرتهای تهران همیشه پر انرژی و اکتیو است. این موضوع بارها به من ثابت شده است.

* کنسرت خرم آباد تو خبرساز شد و لغو شدن آن باعث شد برخی رسانه ها شیطنت کنند. دلیل لغو این برنامه واقعا چه بود؟

واقعا ارشاد و اماکن و انجمن موسیقی خرم آباد با ما همکاری خوبی داشتند. دلیل اصلی مشکل قرارداد با تهیه کننده کنسرت بود که در آخرین مراحل نشد که به توافق برسیم و ما هم همان موقع لغوش کردیم. ولی داستان جوری شد که ایشان ماجرا را تا روز آخر ادامه دادند تا اوضاع به گونه ای که دیدیم شود. ولی من احتمالا همین ماه در خرم آباد کنسرتم را برگزار خواهم کرد و از مسئولان این شهر هم که با من نهایت همکاری را کردند، ممنونم.

* قطعه «وای دلم» آخرین قطعه ای بود که از تو منتشر شد. چه بازخورد هایی داشتی؟

خودم این قطعه را خیلی دوست دارم. این قطعه قطعه «کنسرت» ای بود و به نظرم در کنسرت هایم می توانم به خوبی از آن برای ایجاد انرژی در سالن استفاده کنم. واکنش های خوبی هم درباره این اثر داشتم و به نظرم مخاطب هایم توانسته اند به خوبی با آن ارتباط بگیرند.

* به عنوان صحبت پایانی درباره آلبوم هایی که در بازار موسیقی این روزها منتشر شده کمی حرف بزن. آلبوم مهدی یراحی، محسن یگانه و بنیامین در هفته های گذشته در بازار موسیقی کشورمنتشر شده است. تو به عنوان کسی که در این حوزه فعالیت می کنی، درباره این آلبوم ها چه نظری داری؟

درباره آلبوم «محسن یگانه» بگویم که به نظرم قابل مقایسه با دو اثر قبلی این خواننده یعنی «رگ خواب» و «حباب» نبود و آنچنان انتظارها را بر آورده نکرد. آلبوم آقای یراحی در بخش ملودی و تنظیم خوب بود. آلبوم آقای فریدون هم آلبوم خوبی بود که من واقعا دوستش داشتم ولی آلبوم آقای بنیامین را هنوز به صورت کامل گوش نکرده ام.

* ظاهرا پروسه تولید آلبوم دوم ات هم استارت خورده و شروع کرده ای. به چه مرحله ای رسیدی؟

در مرحله انتخاب ترانه هستیم و معمولا من بیست اثر برای آلبوم می سازم و از بین آنها ده یا دوازده قطعه را انتخاب می کنیم.

* اسم قطعی اش همان «سقوط» است؟

هنوز به آن قطعیت تمام نرسیده ایم. ولی فعلا بله اسم آلبوم «سقوط» است.

* بعد از «پرتگاه» رسیده ای به «سقوط».

بله محتوای ترانه های آلبوم به این شکل است. در آلبوم قبلی که قطعه «پرتگاه» را نتوانستیم داشته باشیم. به خاطر یکی از بیت های اصلی ترانه که حذف شد و من هم تصمیم گرفتم کار را در آلبوم منتشر نکنیم. ولی به خود قطعه «سقوط» خیلی اعتقاد دارم. ترانه زیبایی دارد و من خیلی دوستش دارم.

* زمان بندی خاصی را برای آن در نظر گرفته ای؟

حدود دو الی سه ماه دیگر پروسه آهنگسازی تمام می شود و وارد مرحله تنظیم می شویم. فکر می کنم بعد از عید کار توزیع شود.اختصاصی سایت «موسیقی ما»

به نظر من جزو ۱۰خواننده برترکشور هست وبا این روندی که پیش گرفته حتما به زودی جزو برترین خواننده های کشور میشه صداشم که خوبه امید وارم آلبومشم موفق باشه من قطعه ی(حس آرامش )رو خیلی دوست دارم

صدای خوبی داره به نظرم اگه حرفه ای تر کار کنه و با حرفه ای ها خیلی میتونه موفق تر باشه و نظر هوادارای یگانه و پاشایی و عقیلی و…. رو جلب کنه و بکشونه سمت خودش… متاسفانه ترانه سراهای سامان جلیلی ترانه هاشون اکثرا سطحی و ضعیف هست. حامد برادران هم به نظرم پیشرفت داشته و پخته تر شده کمی کارهاش اما بازم تنظم کننده خوبی برای این حجم همکاری نیست.و بهتر میشه اگه همکاری با ایشونو کمتر کنن و با تنظیم کننده های دیگه بیشتر کار کنن…
در مورد یگانه هم درست گفتن
نگاه من خیلی سطحی و برای یگانه ضعیف بود مثل آلبوم قبلیش…
حباب با همه انتقادات بازم چنتا ملودی خوب یا خیلی خوب توش میدیدی اما نگاه من همونا رو هم نداره! و بازم یگانه مارو حیرت زده کرد با این همه پسرفت!!!
استارت این سقوط تدریجی رو با قلب یخی زد….به نظر من یگانه قبل قلب یخی با بعدش دو خواننده متفاوتن.. نمیشه با هم مقایسه شون کرد انتظاری به برگشتنش به قبلو ندارم به چندین و چند دلیل……….

آلبوم اول … پرتگاه
آلبوم دوم … سقوط
آلبوم سوم … دره
آلبوم چهارم … صخره
آلبوم پنجم … ارتفاع

یاشاسین سامان.به شدت منتظر آلبومت هستیم

اقای جلیلی
اولا شما درحدی نیستی که بخای بگی البوم محسن انتظاراتو براورده نکرد!
دوما خودت داری از همین محسن تقلید میکنی!بعد میای درباره ی نگاه نظر میدی؟:))))

باز دمش گرم ک میگه الگوش کیه.. بغضیا ک ب روشون نمیارن
خیلی با استعداده.. دمش گرم

آلبوم یگانه انتظارها را بر آورده نکرد
همه دارن یکی یکی میگن نگاه ضعیف بوده بازم هوادارا نمیخوان دست از تعصب مرگبار بردارن!
علیرضا بدیع کارشناس ترانه وقتی میگه یگانه ترانه سرا نیست و ترانه هاش مضحک هست دیگه ما چرا انرژی حروم کنیم برای اثبات این موضوع به یگانه؟؟؟؟
طرف (یگانه) دوست داره بره به قهقرا ما چرا بی خود حرص و جوش بزنیم؟!

ببخشید ولی فکر نکنم ایشون در سطحی باشند که بخوان درباره ی یگانه وبنیامین ویراحی نظر بدن!!ایشون خودشون در حال کپی کردن هستند!!
مثل این میمونه که تتلو درباره ی بابک بیات نظر بده:)

ترانه سرا وآهنگساز: محسن یگانه/خواننده:رامین بیباک(ترانه سقوط)

وقتی از اول قصه اون نگاهام سرد و بی حسه

اون نگاهی که ازت سیره باز داره از زندگیت میره

باز داره میره که تنها شی که زندونی غم باشی

من پشیمونم ولی بازم با اون تنهایی میسازم

انگاری حس پشیمونی که ازش هیچی نمیدونی

واسه ی تو تازگی داره واسه ی من عاقبته کاره

باید عادت کنم با حال و روزم من این روزارو آسون سر نکردم

میدونم این جدایی اشتباهه پشیمونم ولی برنمیگردم

باید عادت کنم با حال و روزم من این روزها رو آسون سر نکردم

میدونم این جدایی اشتباهه پشیمونم ولی برنمیگردم

من اگه میگم که دارم می رم آخه از دست تو دلگیرم

زندگیم مثل زندونه پس دگه حرفی نمی مونه

تو همون کوچه بن بستی که می گفتی تا تهش هستی

تو"" سقوطو ""یاد من دادی که الان از چشام افتادی

انگاری حس پشیمونی که ازش هیچی نمیدونی

واسه ی تو تازگی داره واسه ی من عاقبته کاره

باید عادت کنم با حال و روزم من این روزه رو آسون سر نکردم

میدونم این جدایی اشتباهه پشیمونم ولی برنمیگردم

باید عادت کنم با حال و روزم من این روزه رو آسون سر نکردم

میدونم این جدایی اشتباهه پشیمونم ولی برنمیگردم

بهار من عقیلی > نگاه من یگانه
رگ خواب عقیلی > رگ خواب یگانه
جالبه مگه نه :)))

آلبوم پرتگاه کاور آهنگ های شادمهر بود.اینو همه هم میدونند پس هوادارهای اندکی که داره این رو انکار نکنند

خخخخ! از سامان جلیلی انتظار حسادت نداشتم! من صداشو دوست دارم ولی واقعا ! …… ولش کن !

ممنونم از مصاحبه خوبتون، دقیقا همه‌ی سوال هارو پرسیدید و چیزی جا نذاشتید
زنده باشید

مرسی مویسقی ما به خاطر مصاحبه
ما که از شاهزاده کار بد نشنیدیم و مطمئنیم آلبوم سقوط میترکونه
سامان مثل بعضی از خواننده ها نیست که الکی چند تا چیز بخونه و بعد به عنوان آلبوم منتشر کنه و با احسسات هواداراش بازی کنه که همین باعث عشق ما پرتگاهی ها به سامانه
سامان جلیلی عشقه

آخه ساملان جلیلی درحدیه که بیاد درمورد مسن یگانه نظربده؟کی گفته آلبوم نگاه خوب نیست؟اصلا اگه سامان جلیلی بتونه محسن یگانه رو از نزدیک ببینه براش افتخاره.چش برسه که بیاد نظر بده درموردش.مثل اینکه سالارعقیلی بیاد درمورد شجریان نظربده

یگانه هم خودش با شادمهر معروف شد با تقلید و کاور از شادمهر دوستانی که انتقاد میکنن چرا سامان از یگانه انتقاد کرده یه بار پرسیدن چرا یگانه به همه توهین میکنه حتی به شادمهر و چاوشی …….یا فرزین که با اینها معروف شده و اعتبار کسب کرده ؟؟
اونوقت با یه انتقاد منطقی اینطوری رگ تعصبشون باد میکنه و از مرز منطق و ادب عبور میکنین؟؟
کاش اخلاق و کارنامه یگانه رو یه نگاه گذرا بهش بندازین بعد از بقیه خواننده هامون ایراد بگیرید و شروع کنید به تخریب
یگانه یه دورانی که شادمهر هیچ مقلد و شبیه ای تو ایران نداشت خوب اسمشو جا انداخت و معروف شد و انصافا خوب هم بود و خوب شبیه سازی میکرد! اما الان اوضاع فرق کرده ..نه یگانه اون یگانست نه مشابه شادمهر کم!
مخاطب الان حق انتخاب داره من خیلیهارو میشناسم طرفدار یگانه بودن الان طرفدار سامان جلیلی یا مازیار فلاحی ان ،از مخاطبای این سایتم هست!ن

به نظر من صدای خوب و قویی داران ایشون.با این که سن کمی دارن اما بسیار با استعداد و منطقی هستن.از تعداد مصاحبه ها و حاشیه های کمی که دارن کاملا مشخص رو کارشون تمرکز دارن.به نظر من ایشون کم کم دارن استایل خودشون رو به دست میارن و مهر و امضای خودشون رو دارن و از گوش دادن تک آهنگهاشون میشه فهمید چقدر انرژی و ذوق پشت آثار هست.در مورد ترک آخر به اسم وای دلم واقعا برای کنسرت ساخته شده چون مردم راحت میتونن همراهی کنن و فریاد بزنن….

اینو راس میگه : سامان اگه مداحی هم کنه ی عده ای میان میگن داره از شادمهر و یگانه تقلید میکنه … خاک تو سر اون ی عده… موسیقی ما بی زحمت تایید کن …

لطفا گزارشی هم از کنسرت مهر احسان خواجه امیری در تالار وزارت کشور تهیه کنید

مصاحبه خوبی بود
یه حرف خیلی خوبی که زد اینه که با هرکی کار کنی مردم میگن چرا این؟ چرا با اون نه؟!
دمش گرم اگه از شادمهر تاثیر پذیرفته این مساله رو قبول میکنه مثل خیلیا نیست که کپی میکنن بعدم میگن نه آقا من دارم راه خودمو میرم!!
سامان خواننده آینده داری هستش. آلبوم قبلش فوق العاده بود آلبوم بعدی هم بدون شک عالی میشه

چرا هی میگی الگوی من شادمهره ما میدونیم تو هیچ ترس و ابایی نداری ولی لازم نیس این همه یاداورکنی و به ضرر خودت کار کنی

نظر خودمو با دو تا انتقاد از موسیقی ما شروع میکنم

۱- موسیقی ما ، شما پست میرنید و قسمت نظرات هر پست هم فعال ، این یعنی چی ؟ یعنی در مورد این مطلب نظر بدهید! پس چرا بین نظرات انقدر فرق میزارید ؟
رفتم نظرمو در مورد البوم مرتضی پاشایی دادم بیشتر از ۳۰ خط نوشتم بعد خیلی راحت حذف کردی؟
بعد یکی دیگه بدون این که حتی برای اکانتش اسم داشته باشه به همه گفت هیس هیس هیس هیس همه رو تایید کردی؟ خب این چه جور قسمت نظراتی هست ؟ اگه قراره تایید نکنید بالای پست بنویسید فقط نظرات موافق تایید میشود! همین پست سامان هنوز نذاشته این همه بی احترامی شده و خیلی راحت تایید کردی ! این یعنی انتقاد فقط برای بعضی از خواننده ها وارده دیگه ؟

۲- چرا حالا که مصاحبه شده به بحث های کلیشه ای بی اساس دامن میزنید ؟
والا همه یه شادمهر دستتون گرفتین هر سری هر دقیقه این شده سوالات همه شادمهر شادمهر شادمهر
این بنده خدا یک اهنگ اونم برای اینکه بگه الگوی من شادمهر عقیلی هست از ملودی شادمهر استفاده کرد و با ملودی خودش یه کار ترکیبی ساخت ! وگرنه دیگه کدوم اهنگش شبیه شادمهر بوده ؟
یعنی همین یک اهنگ مهمه ؟ ۱۳ تا ترک دیده نشده گیر البوم الان همین یه اهنگ شده ؟
شادمهر عقیلی کجا اهنگ هایی تو سبک تردید ، سر به هوا ، چی میشه ، حبس ابد ، بهونه ، تکرار ، تمومش کن ، تورو دوست دارم ، حواست نیست ، مجازات ، بازیچه و .. داره ؟ این سوال من این نیست که شادمهر بده ما خوبیم ، میگم سبک ها فرق داره با هم!
کلا ۳۰-۴۰ تا اهنگ خونده کدوماش شبیه شادمهر خونده؟ یک اهنگ از ملودی شادمهر کاور کرد همه سوال ها شده
آخه این چه سوالی هست که میپرسید سامان جلیلی که در مورد مهر و امضا پرسیده میشه ؟
الان اهنگ بهونه مهر و امضا نیست ، حرف دلم چی؟ تردید چی ؟ اصلا شادمهر چنین سبک های داشته تا حالا ؟

در مورد کلیت مصاحبه ممنون که به جون ترها هم بها میدین ، سامان جلیلی پارتی نداره ولی هوادار داره
خیلی از خواننده ها وابستگی شدیدی به پارتی دارن ولی سامان کاملا مستقل هست
خیلی از خواننده ها مثلا تو کل ایران کنسرت میزارن حالا متن روی بنر کنسرتشون چیه ؟
اینه :
کنسرت اقای X همراه با گروه مرتضی پاشایی همراه با نوازنده های مرتضی پاشایی همراه با اجرای اهنگ های پاشایی
که از یک کنسرت ۱ ساعته ۴۰ دقیقه به بهانه یادبود از مرتضی پاشایی میخونه و بعد هم کلی عکس و تعریف و تمجید و بعد هم خواننده حسابی معروف مشه و میگه خودم تلاش کردم! نمیگه که از مرگ کسی برای خودش پل ساخته — کاری که سامان جلیلی هرگز نکرد و هیچ وقت اعتقاد به این نداشت که از مرگ کسی برای خودش پل موفقیت بزنه
همیشه اجرای زنده فوق العاده داشته برعکس خواننده های امروزی که ۵۰ سانس کنسرت میزاره حتی یک اهنگ هم مثل کار استودیوییش نمیتونه اجرا کنه ! رمز موفقیت سامان جلیلی اجرای زنده فوق العاده خوبش هست

در مورد قسمت سوالتون که پرسیده شده : نظرت در مورد البوم های اخیر چیه ؟
به خیلی ها برخورد ولی نظرش رو گفته ، چی کار کنه ؟بیاد اینجوری بگه خوبه
بگه که
به نام خدا
البوم محسن یگانه عای بود
البوم بنیامین عالی بود
البوم مهدی یراحی عالی بود
البوم مرتضی پاشایی عالی بود
خب سوال شده نظر داده هر کی مثلا از یه البوم نقدی داشته باشه میشه حسود ؟
حالا چون تعریف نکرده شده بد؟ شده تقلیدی ؟ الان میگفت همه خوبن دیگه بهش نمیگفتین حسود،نه؟

سامان جلیلی عزیز (بدون هزارتا پسوند که خواننده ها رو خودشون میزارن)
انشاالا البوم دومت هم همانند البوم اول خیلی خوب و عالی از اب در میاد و هوادارات رو بیشتر از پیش راضی نگه داری

باز هم تشکر از موسیقی ما بابت مصاحبه

با تقلید از محسن به اینجا رسیده حالا میگه نگاه خوب نبود!!!!!!!!!
تا دیروز همه میگفتن حباب اله حباب بله حالا شد بهترین آلبوم محسن :)))))))))))))))
البته همین که آلبومشو گوش دادی و یه تقلید دیگه از کارای محسن بزنی خودش همه چیو میرسونه

سامان جان ایشالا همیشه سلامت و موفق باشی…

…منتظر آلبومِ دومِت هم هستم…

سلام خسته نباشید میخوام یک کلمه بگم چشم دیدن پیشرفت سامان جلیلی ندارین واقعا که من خودم خواننده هستم سبک سامان میخونم

نتیجه نظرسنجی بهترین تیتراژ ماه رمضان در چند سال اخیر

ای کاش سامان درمورد آلبوم محسن این طوری نمی گفت چون محبوب شده این آلبوم بین مردم،،،ولی میدونم با آلبوم سقوط همه به تمجید کردن از سامان لب میگشایند…

سلام بنظرم سامان میتونه کاراش خیلی جذابتر باشه به شرط همکاری تنظیم کننده های مطرح مثلن گروه پازل خیلی خوبه امیدوارم تو البوم سقوط شاهد این جور تغییرات باشیم

بارها گفته ام تحت تاثیر شادمهرم………….
فاتحتو بخون توی موسیقی اقای جلیلی…..عمرا موفق شی…..
افراد مشهور موسیقی پاپ امروز هیچ کدوم تحت تاثیر کسی نبودند اگر هم بوده خیلی کم نه اینکه همش ادای ی نفرو دربیاری استاد!!!

هنوز بچه ای درباره ی محسن نظر بدی

اقای سامان جلیلی در حدی نیستی که البوم استاد یگانه که خودت یکی از مقلدهای بی چون و چراشی رو نقد کنی

به قول یکی از عزیزان موسقی کشورمون : اگه خوانندگی به تقلید کردنه ، الان حسن ریوندی نفر اول موسیقی ما هست…
آقای جلیلی شادمهرو بیخیال شو لطفا. مردم از تکرار خوششون نمیاد.
به امید روزی که امضای خودتو توی کارات پیدا کنی.

خوشم میاد برای معروف شدن از استاد یگانه انتقاد میکنند.
آقای یگانه بدون پیشرفت چشمگیره که دشمنات چشمگیر زیاد شدن . البته شما آقای جلیلی نه. شما راحت باش.
محسن فقط یگانه

سامان از شادمهر تقلید نمی کنه فقط گفت که الگوش شادمهره تا یه عده نیان بگن که از محسن یگانه تقلید می کنه اونایی که میگید از محسن یگانه تقلید می کنه مگه نمی دونید که محسن یگانه استاد تقلید از شادمهره محسن یگانه اگه خوانندگی بلد بود که آلبوم نگاه رو به اون افتضاحی بیرون نمی داد طرفدارای محسن یگانه بهتره به فکر خواننده ی خودشون باشن که زمان اوجش به سر رسیده. نمی خوام این بحث رو اینجا پیش بکشم ولی متاسفانه این ها همون ملتی هستن که وقتی مرتضی پاشایی خدا بیامرز آلبومش رو بیرون داد شروع کردن به گفتن چرندیاتی مثل تقلید و اینا حالا تا مرد عزیزش کردن حالا اگه خدای نکرده اتفاقی واسه سامان بیافته عزیزش می کنید کاش یاد بگیریم تا وقتی هنرمندامون زندن قدرشون رو بدونیم.

سامان از شادمهر تقلید نمی کنه فقط گفت که الگوش شادمهره تا یه عده نیان بگن که از محسن یگانه تقلید می کنه اونایی که میگید از محسن یگانه تقلید می کنه مگه نمی دونید که محسن یگانه استاد تقلید از شادمهره محسن یگانه اگه خوانندگی بلد بود که آلبوم نگاه رو به اون افتضاحی بیرون نمی داد طرفدارای محسن یگانه بهتره به فکر خواننده ی خودشون باشن که زمان اوجش به سر رسیده. نمی خوام این بحث رو اینجا پیش بکشم ولی متاسفانه این ها همون ملتی هستن که وقتی مرتضی پاشایی خدا بیامرز آلبومش رو بیرون داد شروع کردن به گفتن چرندیاتی مثل تقلید و اینا حالا تا مرد عزیزش کردن حالا اگه خدای نکرده اتفاقی واسه سامان بیافته عزیزش می کنید کاش یاد بگیریم تا وقتی هنرمندامون زندن قدرشون رو بدونیم.

خدا رحمت کنه مرتضی پاشایی یه گزارش ازش خونده بودم گفته بود اوایل مردم به من می گفتند از محسن یگانه تقلید می کنی ولی الان من هم سطح یگانه یا بالاتر از محسن هستم. تقلید تو موسیقی بی معنی هستش اگه سامان از محسن تقلید می کنه پس حتما محسن هم از شادمهر تقلید کرده حتی میلاد ترابی این موضوع تقلید از یگانه گفته هیچ کس از یگانه تقلید نمی کنه طرفدار های اقای یگانه کدوم البوموشون بهترین البوم انتخاب می کنند صد در صد (رگ خواب) واقعا البوم نگاه در حد محسن یگانه نبود ولی البوم مهدی یراحی واقعا تنظیم های عالی داشت برید گوش کنید یه نفر پیدا شده حقیقت گفته باید تخریبش کنیم البته سامان ۲۴ساله محسن حدود۳۰ شادمهر ۴۵سال پس هنوز فرصت برای رشد داره فقط صبر کنید تا البوم سقوط بیاد

شماهایی ک انتقاد میکنین.. وقتی دیدین مصاحبه سامان جلیلیه اصن واسه چی خوندینش؟؟؟انقد بدتون میاد و بهش میگین تقلیدکار اومدین مصاحبشو مو ب مو خوندین؟؟؟با این حرفا چیزی از سامان کم نمیشه طرفداراشم همیشه باهاشن خواستین نظر بدین برین تو پستای خواننده مورد علاقه خودتون . واسه چی مصاحبه ی خواننده ب قول خودتون تقلید کارو میخونین

ملت همچین میگن یگانه که تقلید میکرد انگار اصلا نشکن دلمو و آخه دل من رو یادشون نمیاد! اولین آهنگا…همین مدل شعر و ملودى تو کجاى کارنامه ى کارى شادمهر یا هر کس دیگه اى بود؟ کل آلبوم سال کبیسه ( اولین آلبوم غیر مجاز) رو بشینین گوش کنین، تو کجاى کارنامه کارى شادمهر کارى مثل بیت آخر، نه و هوایى شدى پیدا میشه؟ بعضیا میخوان خودشونو تبرئه کنن وگرنه آقاى جلیلى حداقل یه آهنگ شاخص که به اسم خودش هم معروف شده باشه تو این هفت هشت سال میخوند! یه چیزى مثل سکوت واسه یگانه…

ترانه ى دیوار به تنهایى یه اتفاق زیباس، شعر متفاوت و زیبا…بماند که شاهکارى مثل تو فکر میرم، شیش و هشت شیرینى مثل درکم کن و آهنگ آرامش بخشى مثل خاطره بازى و چقدر دیر و دلکم هم تو این آلبومن

یه جورى یه سریا دارن به یگانه حمله میکنن که مگه ترانه سراس؟؟ انگار همون آهنگاى به قول خودشون دوران طلایى رو کسى غیر از یگانه نوشته! یگانه به تنهایى یه اتفاقى رو رقم زد که موندنى شد و تو این ده سال نزدیک سى تا کار هیت و موفق داره، چند نفر از نسل جدید به این مرحله رسیدن؟ برید یقه شونو بگیرید که چرا هستن اصلا!

ما به امید آغوش هم پرتگاه را به سقوط می کشانیم…

سامان بهترینه ولی بعضیا چشم ندارن ببینن :)
همینو بس

با تشکر از سایت موسیقی ما.
شماها فقط یاد گرفتید بگید تقلید از این تقلید از اون همین محسن یگانه به حرفای امثال شما توجه نکرد که شد محسن یگانه!
شما برو صدای محمدرضا احمدی رو با احسان خواجه امیری مقایسه کن ببین میفهمی کدومه؟
چرا طرفدارای خواجه امیری هیچ کدومشون نیومدن بگن تقلید و اینا ها؟! چون شخصیت دارن و خودشونو خار نمیکنن!
جمع کنید این مسخره بازیهاتونو!
حالا میبینیم سامان جلیلی به کجاها میرسه ما همیشه دعای خیرمون پشت سرش هست.
فقط وایسید و تماشا کنید که به کجاها میرسه!
لطفا تایید.

جاست ییگانه…جاست نگاه

شادمهر برای بار اول این مدل از آهنگ پاپ رو خوند و به شدت مورد توجه مردم قرار گرفت و اون قدر خواننده ها از روش تقلید کردن که الان دیگه به یه جور سبک واسه خودش تبدیل شده…
حالا دیگه نباید گفت تقلید چون خیلی از خواننده های پاپ به این سبک می خونن…
سامان داره بسار عالی کار میکنه هم از نظر کمی و هم کیفی و اون قدر به سرعت پیشرفت کرده که به سطحی برسه که بتونه در مورد آهنگ های دیگه نظر بده…
دوستان طرفدار دو آتیشه باشید ولی نه غیر منطقی و تعصب الکی!

طبق معمول یه مصاحبه شد همه نظر های سطحی و مخرب موسیقی شروع شد!!
سامان جلیلی خوبه که میگه دنباله رو شادمهر اما باید از این پوسته رها شه و موسیقی ما دیگه فضایی برای پیروی از سبک شادمهر نداره اونچه باید ارائه میشد شد. نکته ی بعدی صدای جلیلی صدای خوبیه ولی باید رو خوندنش خیلی کار کنه اجرای زندش پر از فالشیه . ولی میتونه یه بازار بکر و ناب و برای خودش ایجاد کنه چون از خواننده های هم سطحش و هم نسلش یه سرو گردن بالاتره.
در مورد محسن یگانه و البوم نگاه تا حالا نظر ندادم همه اونایی که میگن این البوم بد بود همونایی هستن که گفتن حباب و حتی رگ خواب بد بود……نگاه در یه سری ترک ها ضعف ترانه داشت در بعضی ضعف ترانه که اگه پافشاریه یگانه از ملودی سازی برداشته میشد حباب در ظاهر تکراری نبود و نگاه میتونست بهتر از اینا باشه…..

خب بین این همه درگیری بین طرفدارهای یگانه و جلیلی چیزی که توجه منو جلب کرد این بود که هر دو خواننده یک الگو داشتن و اون هم شادمهر هست…
یگانه به عشق شادمهر خوانندگی رو شروع کرد ولی تونست خیلی خوب خودشو از زیر سایه اش بیرون بکشه…
امیدوارم سامان جلیلی هم اینطور بشه…
اما اومجا که البوم ها را نقد کرده…خیلی کلی نظر داده…گفته یگانه در حد انتظار نبود…امیدوارم اقای جلیلی یک روزی به سطح یگانه برسه و بتونه یک مدت ده ساله رو. جز بهترین های باشه تا بعد ببینیم چ میکنه…
در مورد البوم یراحی هم گفته ملودی و تنظیم خوب بود!!!خب الان بقیه اش چی؟! اون ترانه های شاهکارش بوق بود؟!صدای خود مهدی چی؟!!

خدا رو شکر که حداقل شادمهر باعث شد که بیشتر خواننده های اینجا به نون و نوایی برسن
مثلا :
علی لهراسبی
محسن یگانه
که حالا هم سامان جلیلی اضافه شد

شادمهر برگرده میترکونه

آقای جلیلی میشه بگین آلبوم نگاه انتظارات کی رو برآورده نکرده؟ طرفدارای محسن از این آلبوم راضی هستن و برای شما هم خیلی زوده که کارای محسن رو نقد کنید.

به نظر من سامان باید روی تک آهنگ ها و آلبوم تمرکز داشته باشه و در ترانه و تنظیم از افراد مختلفی استفاده کنه من خودم طرفدارش هستم ولی نباید در مورد آلبوم نگاه نظری میداد چون یگانه نابغه موسیقی پاپ هست.

اوضاع موسیقی ایران فقط در حد تقلید و کاوره!! همینطوری ادامه بدین تا موسیقی ایران پیشرفت کنه(!) ومثلا یک ملودی در حد Nothing Else Matter بسازه:)
موسیقی غربی خیلی زیباتر از موسیقی که شما گوش میکنید
وقتی من تو سایتای موسیقی بیکلام که والا موزیک میرم افرادی رو پیدا میکنم که از نظر دانش موسیقی فوق العاده هستند وبه سبکایی از موسیقی گوش میکنن که کسی اینجا حتی اسمشونم نشنیده!! مثل :آپلیفتینگ وداب استپ و نیو ایج و ………
موسیقی بیکلام فاخرترین نوع موسیقیه که بزرگانی مثل:آرمین ون بورن(ترنس) ویانی و ونجلیس( نیو ایج) و هزاران بزرگ دیگه که حال تایپ کردنشو ندارم توش فعالیت دارن
اما اینجا که میام با یک عده نوجوان رو به رو میشم که فقط بلدن یکی رو تخریب کنن تا یکی دیگه رو بالا برن!
تو موسیقی سبک پاپ هم عمرا کسی به مدرن تاکینگ برسه

برین آهنگای اینا رو گوش کنین ببینین موسیقی یعنی چی:
Hardwell/Armin Van Buuren/ATB/Deadmau5/Skrillex/Jean Michael Jarre
Yani/Vangelis/Secret Garden/kitaro/
Scooter/Modern Talking
شما موسیقی فاخر نشنیدین بد نیست در باره ی افرادی که اسمشونو نوشتم فقط یکم تحقیق کنیدتازه اسم خیلیا رو مثل دیوید گرت واتمار لیبرت و رایان فریش و…… حال نداشتم بنویسم:)

سامان عزیز !
خوده شما بیشتر دارید از نوع تحریر ها ی محسن یگانه در کارهاتون استفاده می کنید !
جنس صداتون هم خیلی بیشتر گرایش به محسن یگانه داره تا شادمهر عقیلی !
حتی یک آهنگ دارید به اسم " زمـــونه " که دیگ کاملا و ذاتا رفتید توی جلد محسن یگانه !

خوشبختانه مردم ما انقدر آگاه از موسیقی شدن که بتونن خوب رو از بد تشخیص بدن …

انشالله که همیشه موفق باشید و سعی کنید کمی با جسارت تر مصاحبه کنید و کاملا حقایق رو عنوان کنید حقایقی که خیلی ها می دونن و نیاز به کتمان ندارند …

حالا انگار خود ایشون کی هستن که میخوان درباره محسن یگانه صحبت کنن
شما وقتی ۴ تا البوم موفق داشتی بیا درباره محسن یگانه صحبت کن عزیزم :)
انگار بابای من چقد دیر و دیوار و خاطره بازی جاده و تو فکر میرم و دلکم و دلسرد رو گفته
هه…

هوادارهای جلیلی این قدر از خواننده محبوبتون دفاع نکنید چون حقیقت تغییر نمیکنه و جلیلی فقط از شادمهر کاور میکنه به خصوص آلبوم پرنگاه

هی دیوار دیوار نکنید مثل دیوار خیلی داریم که چه از لحاظ ترانه بهترن و هم آهنگ سازی برای مثال ترانه حراج از مهدی یراحی-باهم نبودیم از مهدی یراحی- مثل مجسمه از مهدی یراحی داستان اجتماعی رو در قالب عاشقانه خوندن بجز فریدون آسرایی -محسن چاوشی-رضا یزدانی و محمد اصفهانی ۷۰درصد خواننده ها فعلا تحت تاثیر مهدی یراحی هستند واین چیز بدی نیست

طرفدارای محسن یواش تر من نگرانتون شدم ….میترسم بلایی سرت بیاد عزیزم..
عزیزی که رگ غیرتت باد کرده…. بهتر نیست غیرتتو یه جا دیگه نشون بدی؟

پس بشنوید هم طرفدارای محسن …هم موسیقی ما …آهای موسیقی ما اگه به عدالت سایت خودت ایمان داری بدون پاک کردن یه کلمه از حرفام تایید کن ….چون هیچ توهینی نمیکنم ..ولی شاید حرفایی بزنم که بهتون بربخوره…..

۱-طرفدارای عزیز محسن شما خودتون میدونید …رگ خواب….حباب ….فوق العاده بودن اما نگاه من آهنگ هایی که مخاطبین موسیقی رو به خودش جذب کنه توش نداشت ….این انتقادات بعد انتشار آلبوم بارها و بارها توسط مخاطبین وکارشناسان به این آلبوم وارد شد…حالا که سامان گفته شد ظهر عاشورا….
بعدشم سامان همونیه که اولین آلبوم مجازش رکورد تعداد نظرات رو تو همین سایت زد که تا قبل از اون دست محسن عزیز بود.
شمایی که میگی سامان جلیلی در حدی نیست که درباره محسن نظر بده….خخخخ…عزیزم توام در حدی نیستی که درباره سامان جلیلی نظر بدی.

۲-اما سایت موسیقی ما:
سایتی که متاسفانه درگیر پارتی بازی شده….آره پارتی بازی ..چرا؟
واسه اینکه این سایت گزارشی از کنسرت ۷ خرداد سامان جلیلی نرفت..
اما برای کنسرت بعضیا که با اسم مرتضی دارن برا خودشون طرفدار جمع میکنن سنگ تموم میزاره …
واسه تهییه کننده هایی سنگ تموم میزاره که با اسم مرتضی معروف شد و الان تهییه کننده ۵ تا خوانندس.
اما سامان بدون سو استفاده و پارتی بازی جز ۵ خواننده کشوره که بیشترین هوادار رو داره و داره روز به روز بیشتر میشه…از خودم حرف نمیزنم اکثر نظر سنجی های مردمی نشون میده…

میان منت میزارن سر ما هوادارا که مصاحبه کردیم ….اما موضوعات مصاحبه رو ببینین…تقلید از شادمهر….نظرت درباره آلبوم آقای X …این سوال از کدوم خواننده پرسیدین؟
از امروز موسقیی ما…نه بهتره بگم سایت موسیقی افراد خاص رفت تو لیست تحریم خیلیا
امیدوارم تایید شه بدون کم و کاست..

آهنگای قبل از آلبوم پرتگاه رو خیلی دوس داشتم ولی سامان با آلبوم پرتگاه و تک آهنگایی که تا به امروز پخش کرده زد توو ذوقم کلا نظرم درموردش عوض شد و از چشمم افتاد. سامان با این ملودی ها و تنظیم های تکراری هر روز داره پسرفت میکنه بهتره بیشتره آهنگاشو بسپاره به آهنگسازان خوب و باتنظیم کننده های حرفه ای کار کنه نه اینکه همه ی کاراشو بده به حامد برادران.

در مورد محسن یگانه هم شما هنوز در اون حد نیستی که بیای به مرد خلاق موسیقی ایران بگی که انتظاراتتو براورد نکرده شما برو به اون مسیر تکراری ملودی هات ادامه بده.

خدایی من موندم اینهمه موسیقیدان اینهمه ترانه سرا اینهمه فیلسوف یجا اینجا چیکار میکنن بابا برو هدستو بزن اهنگتو گوش بده تورو چ به نقد کردن متاسفم برا اونایی ک چشم دیدن پیشرفت هیشکیو ندارن نیازی ب گفتن نیست سامان جای پیشرفت داره و پیشرفتم میکنه اینو تا الان ثابت کرده کسی هم نمیتونه جلوشو بگیره
هوادارات همیشه پشت سرت هستن
سرتو بالا بگیر مثل قلبت مرد باش…

اقای جلیلی پس دیگه علی عبدالمالکی چی بگه که بدون دادن البوم بار ها و بارها کنسرت های دو سانسی برگزار کرد

واقعا متاسفم برای کسایی که میگن آلبوم محسن یگانه انتظارات رو برآورده نکرد . من عاشق سامان جلیلی ام ولی ازش انتظار نداشتم همچین نظری رو در مورد آلبوم محسن بده . واقعا ترانه دیوار – خاطره بازی – تو فکر میرم – دلسر – جاده چه قدر دیر بد بودن …..
محسن اگه یه ذره بیشتر روی تنظیم جاده کار میکرد این اهنگ از سکوت هم بهتر میشد……
در مورد تنظیم های محسن یگانه هم حرفی واسه گفتم ندارم ……
سامان هام خواننده عالیه ولی هر موقع تونست همه ترانه و آهنگسازی آلبومشو به همراه ۵ تا ترکو خودش با این کیفیت تنظیم کنه بعدا بیاد راجبه آلبوم محسن حرف بزنه ….
سامان خودشو کشت ترانه ترک تکرار رو گفت که آدم گوش میداد خندش میگرفت ……
خود آلبوم پرتگاه هم خیلی فضای یک نواختی داشت یکی از دلایلشم تنظیم های بی کیفیت حامد برادران بود ……

سامان جلیلی به دو بخش تقسیم میشه:قبل از جدا شدن از مهدی احمدوند و بعد از جدا شدن از مهدی احمدوند
قبل از جدا شدن به دلیل این که مهدی احمدوند یکی از بهترین آهنگسازها و تنظیم کننده های ایران هست جلیلی خوب پیشرفت کرد و به چشم اومد
ولی بعد از جدا شدن کارش فقط کاور و تقلید شده به ویژه آلبوم پرتگاه و داره پس رفت میکنه
باید از مهدی احمدوند یاد بگیره
با مهدی احمدوند با هم موسیقی رو شروع کردند ولی الان جلیلی کجا و مهدی احمدوند کجا
مهدی احمدوند که بدون کاور کردن آهنگ های کسانی مثل شادمهر در ۲۳ سالگی جز بهترین های موسیقی ایران هست و بهش لقب شاهزاده رو دادند
مهدی احمدوندی که با افراد بزرگی مثل مهرزاد امیر خانی و پازل باند و میلاد ترابی کار میکنه ولی جلیلی فقط چسبیده به حامد برادران
مهدی احمدوندی که یک کنسرت در تهران میذاره همه سایت ها پوشش میدند ولی کنسرت جلیلی رو نه
هوادارهای جلیلی باید به خوانندشون ضعف هاش رو بگند نه این که بگند هیچ ضعفی نداره و بهترینه و از این جور حرف های خنده دار تا شاید از این وضع بیرون بیاد
والسلام

به امید موفقیت های بیشتر واسه سامان عزیز
منتظر آهنگ هوای خونه باشید …

هوای خونه دلگیره … تو که نیستی پریشونم
ببین بعد تو یک روزم … تو این خونه نمی مونم
تو این خونه نمی مونم …
ترانه سرا: سید شهرام جلیلی

من همیشه غاشق سامان جلیلی بوده و هستم با صداش عشق میکنم ولی بارها گفتم کاش یه کم از شعرهای شکست عشقی کمتر میخوند کاش یه خورده شعرای عشقولانه هم میخوند . مثلا چقدر این آهنگ دوست دارم قشنگه واقغا زیباست. آخه همه که شکست غسقی نخوردن. امیدوارم به گوش سامان جون برسه عاشقتم سامان

سلام به همگی، بچه ها چرا اوقاتتونو تلخ میکنید، به نظر من سامان جلیلی خواننده خوبیه، علی عبدالمالکیم در حد اونه، مهدی یراحی یکم پایینتره، مهدی احمد وند هم تا حدودی مثل ایناس، در کل حدود هفت هشت خواننده خوب داریم تو کشورمون که سطحشون تا حدودی مثل همه، اما میرسیم به محسن یگانه، محسن یگانه آلبوم اولشو در سال ۸۴ به صورت غیر مجاز منتشر کرد آهنگایی که وارد بازار کرد موسیقی پاپ شوکه شد و جهش خورد، فقط یه آهنگ سال کبیسه در حد یک آلبوم موفق حال حاضر موسیقی ایران بود، ما چرا فراموش میکنیم همه چیو، حافظه های بلند مدتمون واقعا نیاز به تعمیر داره، سه آلبوم بی نظیر قبل از نفس های بی هدف داشت، فقط دارم مثال میزنم، آهنگ نفس های بی هدف کافیه که یه خواننده رو به سطح عالی شهرت ، تو آلبوم رگ خواب محسن یگانه افسانه ای و دست نیافتنی شد، حباب با اینکه یک شاهکار بزرگ بود اما در مقایسه با آلبوم افسانه ای رگ خواب کمتر دیده شد، باز هم میگم ما فراموشکاریم فراموشکار، برای سامان جلیلی عزیز و خوش صدا ارزوی پیشرفت و موفقیت بیشتر میکنم، برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت دارم، خدانگهدار.

به نظر من آقای یگانه خواننده برتر کشورمونن؛ولی آلبوم جدیدشون زیاد در سطح خودشون نبود…ایشون خیلی بهتر از این حرفان…
آقای جلیلی هم از برترینان؛خیلی هم زحمت میکشن و صداشونم عالیه…به شخصه کارای هردوشون رو میپسندم…
شادمهر هم که جای خود!!!!

سلام به همگی، بچه ها چرا اوقاتتونو تلخ میکنید، به نظر من سامان جلیلی خواننده خوبیه، علی عبدالمالکیم در حد اونه، مهدی یراحی یکم پایینتره، مهدی احمد وند هم تا حدودی مثل ایناس، در کل حدود هفت هشت خواننده خوب داریم تو کشورمون که سطحشون تا حدودی مثل همه، اما میرسیم به محسن یگانه، محسن یگانه آلبوم اولشو در سال ۸۴ به صورت غیر مجاز منتشر کرد آهنگایی که وارد بازار کرد موسیقی پاپ شوکه شد و جهش خورد، فقط یه آهنگ سال کبیسه در حد یک آلبوم موفق حال حاضر موسیقی ایران بود، ما چرا فراموش میکنیم همه چیو، حافظه های بلند مدتمون واقعا نیاز به تعمیر داره، سه آلبوم بی نظیر قبل از نفس های بی هدف داشت، فقط دارم مثال میزنم، آهنگ نفس های بی هدف کافیه که یه خواننده رو به سطح عالی شهرت برسونه ، تو آلبوم رگ خواب محسن یگانه افسانه ای و دست نیافتنی شد، حباب با اینکه یک شاهکار بزرگ بود اما در مقایسه با آلبوم افسانه ای رگ خواب کمتر دیده شد، باز هم میگم ما فراموشکاریم فراموشکار، برای سامان جلیلی عزیز و خوش صدا ارزوی پیشرفت و موفقیت بیشتر میکنم، برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت دارم، خدانگهدار.

سلاممممممممم من که عاشق ترانه های سامان جلیلی ام خیلی هم خوشحالم که الگوش شادمهرعقیلی هستش صداشون ب هم شباهت داره ولی سبکشون نه هردوشون کارشون عالیه ان شاعلله موفق باشن.

من عاشق سامان جلیلی هستم..بی نهایت متن اهنگا و به خصوص صدای خاصش زیبا هستن..پر از انرژی و قوی

موسیقی ما – خواننده آلبوم «پرتگاه» چند هفته پس از انتشار قطعه جدیدش «وای دلم» در گفتگویی جالب، درباره موضوعاتی چون آلبوم های منتشر شده در بازار، لغو کنسرت خرم آباد، تاثیر پذیری از شادمهر عقیلی و … سخن گفت.

به گزارش «موسیقی ما»، سامان جلیلی که مدت هاست در حال تولید دومین آلبوم رسمی خود است، چند هفته قبل قطعه «وای دلم» را در فضای مجازی منتشر کرد که باخوردهای متفاوتی را نیز به خود دید. انتشار همین قطعه بهترین بهانه ای بود که سراغش برویم و با او درباره موضوعات مختلف گپ بزنیم:

* زمان زیادی از فعالیت های موسیقی تو می گذرد و بالاخره سال گذشته آلبوم نخستت هم در بازار موسیقی منتشر شد. فکر می کنی الان به جایی رسیده ای که بتوانی درباره فضا و فرم آثارت کمی محکم تر حرف بزنی؟ اینکه تا کی قرار است تحت تاثیر چهره ها و آدم های قبل از خودت باشی و بالاخره مهر و امضای شخصی آثارت چه زمانی قرار است نمود پیدا کند؟ 

من هنوزهم با اینکه در چند گفتگوی دیگر هم بارها گفته ام که تحت تاثیر شادمهر بوده و هستم، هنوز هم از گفتن آن ابایی ندارم. سعی کرده ام همیشه با اینکه صدا و لحنم شبیه شادمهر است ولی در انتشار آثارم سعی کنم آرام آرام به سبک و سیاق خودم برسم. من قطعاتم را در فضاهای مختلف منتشر می کنم و مثلا ابتدا یک اثر آرام را پخش می کنم و به فاصله کمی مثلا یک قطعه شش و هشت دارم. همه سعی من این است که آرام آرام خودم را کشف کنم و به مرور به این مهر و امضایی که شما می گوئید برسم. ولی متاسفانه افرادی هستند که حتی اگر من مداحی هم بکنم، می گویند داری شبیه شادمهر می خوانی.

* انتقادی هم که از تو می شود، این است که تو تیم ثابتی داری و شاید یکی از دلایلی که برخی اعتقاد داشته باشند فضای آثارت به یکنواختی رسیده، همین باشد. درباره این موضوع چه نظری داری؟

من بارها با آدم های دیگر هم کار کردم ولی باز هم گفتند این افراد چه کسانی بودند که با آنها همکاری کرده ای؟ این صحبت ها همیشه هست. مثلا بعد از اینکه من با «معین راهبر» کار کردم خیلی ها گفتند چرا تنظیم این قطعه را به خود حامد برادران نداده ای؟ این در حالی بود که واقعا معین راهبر چهره شناخته شده و سرشناسی ست و خیلی ها به کارش اعتقاد دارند. این صحبت ها همیشه هست و نمی توان از آنها نتیجه درستی گرفت.

* ولی تو به هر حال باید به مخاطب ات مسیر بدهی و سعی کنی مخاطبان جدید به برای آثارت به دست بیاوری.

بله این کاملا درست است و من همیشه سعی کرده ام سلیقه مخاطبانم را ارتقا بدهم. بخاطر همین است که آثار من در چند وقت اخیر همیشه شاهد تغییر و تحولات زیادی بوده که این به نظر خودم واقعا باعث شده ذائقه مخاطبانم هم عوض شودو هر روز انتظار فضایی جدید را از من داشته باشند.

* خودت آثاری را که از تو پیش از مجوز گرفتن منتشر شده بود را بیشتر دوست داری یا آثار کنونی ات را؟

قطعا در انتخاب ترانه و موسیقی بهتر شده ام. وقت و انرژی زیادی برای این موضوع صرف کردم و حالا تجربه کافی را هم به دست آورده ام. من ۳۶ قطعه کلا منتشر کرده ام و با همین تعداد آثار توانستم کنسرت تهران را برگزار کنم. خیلی ها هستند که ۵ آلبوم مجاز دارند ولی هنوز نتوانسته ان در تهران به اجرای زنده بپردازند. خدا را شکر می کنم و امیدوارم بتوانم در ادامه مسیر هم رویه درستی را سپری کنم.

* تو کنسرت های زیادی را در شهرستان ها برگزار کرده ای. اجراهای شهرستان چه فرقی با اجراهای تهران دارند؟

کنسرت های شهرستان دو دسته اند. برخی شهرها واقعا انرژی بالایی دارند و سالن را روی سرشان می گذارند و همین باعث می شود خواننده و گروه هم حال خوبی داشته باشند و بتوانند اجرایی قوی داشته باشند. ولی برخی شهرستان ها اصلا انرژی خوبی در سالن نیست و انگار مردم آمده اند فیلم ببینند. بخاطر همین کنسرت پر انرژی ای نمی شود و همین باعث می شود هم گروه و خواننده و هم مردم حاضر در سالن به اندازه کافی لذت نبرند. اما کنسرتهای تهران همیشه پر انرژی و اکتیو است. این موضوع بارها به من ثابت شده است.

* کنسرت خرم آباد تو خبرساز شد و لغو شدن آن باعث شد برخی رسانه ها شیطنت کنند. دلیل لغو این برنامه واقعا چه بود؟

واقعا ارشاد و اماکن و انجمن موسیقی خرم آباد با ما همکاری خوبی داشتند. دلیل اصلی مشکل قرارداد با تهیه کننده کنسرت بود که در آخرین مراحل نشد که به توافق برسیم و ما هم همان موقع لغوش کردیم. ولی داستان جوری شد که ایشان ماجرا را تا روز آخر ادامه دادند تا اوضاع به گونه ای که دیدیم شود. ولی من احتمالا همین ماه در خرم آباد کنسرتم را برگزار خواهم کرد و از مسئولان این شهر هم که با من نهایت همکاری را کردند، ممنونم.

* قطعه «وای دلم» آخرین قطعه ای بود که از تو منتشر شد. چه بازخورد هایی داشتی؟

خودم این قطعه را خیلی دوست دارم. این قطعه قطعه «کنسرت» ای بود و به نظرم در کنسرت هایم می توانم به خوبی از آن برای ایجاد انرژی در سالن استفاده کنم. واکنش های خوبی هم درباره این اثر داشتم و به نظرم مخاطب هایم توانسته اند به خوبی با آن ارتباط بگیرند.

* به عنوان صحبت پایانی درباره آلبوم هایی که در بازار موسیقی این روزها منتشر شده کمی حرف بزن. آلبوم مهدی یراحی، محسن یگانه و بنیامین در هفته های گذشته در بازار موسیقی کشورمنتشر شده است. تو به عنوان کسی که در این حوزه فعالیت می کنی، درباره این آلبوم ها چه نظری داری؟

درباره آلبوم «محسن یگانه» بگویم که به نظرم قابل مقایسه با دو اثر قبلی این خواننده یعنی «رگ خواب» و «حباب» نبود و آنچنان انتظارها را بر آورده نکرد. آلبوم آقای یراحی در بخش ملودی و تنظیم خوب بود. آلبوم آقای فریدون هم آلبوم خوبی بود که من واقعا دوستش داشتم ولی آلبوم آقای بنیامین را هنوز به صورت کامل گوش نکرده ام.

* ظاهرا پروسه تولید آلبوم دوم ات هم استارت خورده و شروع کرده ای. به چه مرحله ای رسیدی؟

در مرحله انتخاب ترانه هستیم و معمولا من بیست اثر برای آلبوم می سازم و از بین آنها ده یا دوازده قطعه را انتخاب می کنیم.

* اسم قطعی اش همان «سقوط» است؟

هنوز به آن قطعیت تمام نرسیده ایم. ولی فعلا بله اسم آلبوم «سقوط» است.

* بعد از «پرتگاه» رسیده ای به «سقوط».

بله محتوای ترانه های آلبوم به این شکل است. در آلبوم قبلی که قطعه «پرتگاه» را نتوانستیم داشته باشیم. به خاطر یکی از بیت های اصلی ترانه که حذف شد و من هم تصمیم گرفتم کار را در آلبوم منتشر نکنیم. ولی به خود قطعه «سقوط» خیلی اعتقاد دارم. ترانه زیبایی دارد و من خیلی دوستش دارم.

* زمان بندی خاصی را برای آن در نظر گرفته ای؟

حدود دو الی سه ماه دیگر پروسه آهنگسازی تمام می شود و وارد مرحله تنظیم می شویم. فکر می کنم بعد از عید کار توزیع شود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز