هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵
خانه » مسائل زناشویی » آموزش تاثیر منفی مصرف مکمل ویتامین ب ۱۲ بر جوش پوستی یا آکنه + عکس

اطلاعیه سایت

آموزش تاثیر منفی مصرف مکمل ویتامین ب ۱۲ بر جوش پوستی یا آکنه + عکس

آموزش تاثیر منفی مصرف مکمل ویتامین ب ۱۲ بر جوش پوستی یا آکنه + عکس


تاثیر منفی مصرف مکمل ویتامین ب ۱۲ بر جوش پوستی یا آکنه

شما هم شاید به این داستان که بعضی از مردم پس ازدریافت مکمل های ویتامینی دچار جوش های پوستی شدند را شنیده باشید.

مطالعات جدیدی که در مجله  Science of Translational Medicine  پوستی یا آکنه منتشر  شده است نشان از تاثیر منفی مصرف مکمل ویتامین ب۱۲ بر جوش پوست دارد.

ویتامین ب ۱۲ حتی می تواند در افرادی که مستعد جوش های پوستی نیستند باعث جوش شود.

محققان به ۱۰ نفر از شرکت کنندگان با پوست کاملا صاف در آزمایش ویتامین ب۱۲ تزریق کردند و پوست  یکی از آنها بعد از یک هفته شروع به جوش زدن کرد.

پوست افراد مستعد جوش معمولا تهاجمی تر عمل کرده و تحریک پذیر تر است و این تحقیق نشان داد که ویتامین ب ۱۲ می توان باکتری های خوش خیم را به انواع  بدخیم تبدیل کند.

گرچه هنوز دلیل محکمی برای این تبدیل نیافته اند ولی این نتایج  گزارش های پیشین مبنی بر تاثیر ب ۱۲ بر تحریک جوش در بعضی افراد و البته نه همه را تایید می کند.

هر یک از شرکت کنندگان در این تحقیق یک آمپول ۱۰۰۰ میکروگرمی ویتامین ب۱۲ دریافت کردند. میزان متوسط نیاز ضروری ویتامین ب ۱۲ برای یک انسان بالغ ۲.۴ میکروگرم است یعنی هر تزریق ۴۱۶ بار بیشتر از میزان توصیه شده است. بسیار غیر محتمل است که افراد با میزان توصیه شده (۲.۴ میکروگرم) ب ۱۲ دچار جوش های پوستی شوند و  مثل همیشه عامل اصلی مشکل دوز بالا است.

این مطالعه به این معنا نیست که گیاهخواران و وگان ها نباید از مکل های  ب۱۲ استفاده کنند بلکه روی صحبتش با افرادیست که با دوز بالا مصرف می کنند.

بسیاری از افراد ( خصوصا ورزشکاران) روزانه از مکمل ب ۱۲ با دوز ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میکروگرم استفاده می ک

مواد غذایی دارنده ویتامین ب ۱۲

نند که به راحتی باعث ایجاد جوش و آکنه می شود.

ساختار مولکولی ویتامین ب 12

ساختار مولکولی ویتامین ب ۱۲

آیا جوش یا آکنه نشانه زیاد بودن میزان ویتامین ب ۱۲ است؟

نشانه هایی از اینکه افراد مبتلا به جوش و آکنه از سطح ب۱۲ بالاتری برخوردارند وجود دارد. مثلا در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ دیده شد که افرادی که تحت درمان آکوتان (یکی از داروهای موثر در درمان جوش) قرار گرفتند میزان ویتامین ب ۱۲ خونشان ۳۰ درصد بالاتر بود. همچنین یک مطالعه قدیمی تر نشان داده است که سطح ویتامین ب ۱۲ خون افراد پس از شروع مصرف  آکوتان پایین آمده است.

هنوز دلیل این موضوع به درستی یافت نشده است ولی یکی از توضیحات محتمل می تواند به دستگاه گوارش مربوط باشد.خیلی از باکتری های پروبیوتیک، ب۱۲ تولید می کنند. در حالت عادی انسان نمی تواند ب ۱۲ را در کولون جذب کند.درحالیکه باکتری ها در روده کوچک ویتامین ها رو تولید می کنند. شاید رشد زیاد باکتری ها در روده کوچک باعث تولید و جذب بیشتر ب ۱۲ شود. و این می تواند یک فرضیه محتمل برای ارتباط بین مشکلات روده ها و مشکلات پوستی باشد.

با همه این احوال ب ۱۲ در همه افراد باعث ایجاد جوش یا آکنه نمی شود و این مطالعه فقط کمی ما را نسبت به این مسئله آگاه تر می کند.

پ.ن. امیدوارم خوانندگان عزیزی که تجربه مشابهی از ارتباط بین مصرف ویتامین ب ۱۲ و جوش های پوستی داشتند با ما و خوانندگان دیگر شریک شوند.

مواد غذایی دارنده ویتامین ب 12

 

مطالب زناشویی جدید را با ofoghfun.com دنبال کنید
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز